Продавець, яка вірила у прикмети, відмовила людині у дрібниці

Жінка, яка зателефонувала до редакції, відмовилась себе назвати, але випадок, про який вона розповіла, змусив замислитися. «Тепер я точно знаю, що між релігією і вірою немає нічого спільного», - заявила наша шановна читачка. Що трапилося з нею? Вранці Галина Степанівна (так умовно назвемо нашу героїню) поспішала на маршрутку, а оскільки в гаманці була крупна купюра, вирішила розміняти в найближчому магазині. Однак продавець категорично відмовилась обслужити Галину Степанівну, мотивуючи тим, що ще нічого не продала і першим покупцем має бути чоловік. Ця прикмета, за словами продавця, вже перевірена і діє результативно. Даремно Галина Степанівна намагалася переконати продавця, що в першу чергу потрібно дотримуватись Божих заповідей, дбати про ближнього, але продавець вперто відстоювала свою думку.
Православна церква, як відомо, строго засуджує марновірство і вважає прикмети пережитком язичництва, якими хитро послуговується диявол. Люди, які вірять у прикмети, насміхаються з величі Бога, його могутності та милосердя. Цю думку поділяє і отець Миколай Удуд, до якого ми звернулися по коментар:
-Продавець вчинила і негарно, і неправильно, - сказав отець Миколай. – Цей вчинок свідчить про низький духовний рівень нашого суспільства. За це, на жаль, ми приносимо гірку плату. Продавець у даному випадку дбала про успіх у торгівлі, про власний прибуток і цим порушила одну із головних заповідей Божих, а саме любов до ближнього. Замість того, щоб допомогти людині, проявила егоїзм і цинізм. На жаль, в наш час і підприємці, і бізнесмени часто користуються різноманітними прикметами, магічними ритуалами, фен-шуєм задля того, аби притягнути до себе удачу. Але диявол, який є помічником в таких випадках, потім вимагає велику і страшну плату. Отож будьмо передусім християнами.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі