Про земельні ділянки учасникам АТО, пільги та проблеми з ОСББ говорили на районній громадській раді

26 січня на чергове засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА, згідно із планом роботи, виносилися два питання порядку денного: «Про виділення земельних ділянок учасникам АТО» та «Програми та заходи зі створення ОСББ та з енергозбереження у багатоквартирних житлових будинках населених пунктів району».
Обговорення відбулося за участі запрошених на засідання керівників структурних підрозділів РДА: начальника управління держкомзему у Володимир-Волинському районі Юрія Гунька, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Петра Чуцького і начальника відділу персоніфікованого обліку та обслуговування пільгових категорій населення районного управління соціального захисту населення Світлани Сірої. Був присутній постійний представник РДА керівник апарату Сергій Романюк.
Для розгляду першого питання головуючий на засіданні Олександр Дзядук запросив до слова Юрія Гунька, який поінформував присутніх про надання учасникам АТО району у власність земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення та розповів про процедуру їх отримання. Він зазначив, що з виділенням по два гектари землі для ведення особистого господарства, гарантованих державою, проблем немає, усі заяви задоволено. В тому числі на ведення садівництва виділено 4 ділянки учасникам АТО в Овадному та 66 – у Льотничому. Спрощує виконання закону те, що учасник АТО може обрати собі ділянку як на території сільради, де проживає, так у межах області чи навіть країни. Гірша ситуація з ділянками для будівництва, адже вони повинні виділятися у межах населених пунктів, але у резерві їх небагато. На думку Петра Чуцького, у цьому питанні не уникнути соціальної несправедливості, адже на сьогодні учасників АТО більше, ніж вільних ділянок, що годяться для забудови. Тому більше можливості їх отримати у тих, хто потрапив у перші хвилі мобілізації.
Від учасників АТО району всього надійшло 229 заяв на отримання земельних ділянок. Із них 213 дозволи отримали, решта – у процесі обробки. Із таких сіл як Красностав, П’ятидні та Хотячів не подано жодної заяви. Є проблеми у с. Хобултова, де із поданих 25 заяв задоволено лише 5. Крапки над «і» у цьому питанні розставить суд.
Світлана Сіра розповіла про надання пільг учасникам АТО. Серед преференцій – безоплатне одержання ліків, першочергове зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержанням компенсації його вартості. Учасникам військових дій надається 75%-ва знижка за користування житлом (квартплата), за користування комунальними послугами та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання та ряд інших послуг.
Ознайомила присутніх Світлана Сіра і з Постановою КМ України від 28.12.2016р. №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» (із детальнішою інформацією щодо даної Постанови можна ознайомитися у минулому номері нашої газети).
В обговоренні цього питання взяли участь члени ради Олександр Маслій, Юрій Фурманюк та Микола Селецький. Рада вирішила заслухану інформацію взяти до відома та рекомендувати учасникам АТО, які стикаються із проблемами, звертатися як до представників місцевої влади, так і у громадські організації.
Із доповіддю з другого питання виступив Петро Чуцький. Він зазначив, що у районі налічується 36 багатоквартирних будинків, у 11 з яких створені ОСББ. Хоча об’єднання офіційно зареєстровані, існують вони лише на папері. Дискусія, що розгорілася на засіданні про причини такого становища, закони, які регулюють створення ОСББ, державні заохочення та багато іншого і цікавого, потребує детального висвітлення. Тож даному питанню ми присвятимо публікацію в одному із наступних номерів газети.
Громадська рада з даного питання винесла таке рішення: інформувати населення з питань створення ОСББ через засоби масової інформації та веб-сайт райдержадміністрації, рекомендувати протягом двох місяців проведення зборів мешканців багатоквартирних будинків району з метою роз’яснення конкретної ситуації та отримання відповідей, чи згодні вони об’єднуватися.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі