21 грудня у Володимир-Волинській міській раді відбулося останнє зібрання депутатів у 2018 році. На порядок денний винесли 41 питання, а розглядали їх понад шість годин.
На початку засідання сесії місцеві обранці звернулися із низкою запитів. Зокрема, депутат Ярослав Жук просив звернути увагу на боротьбу у місті з онкологічними захворюваннями. Руслан Мороз - на порядок призначення директорів комунальних підприємств та порядок встановлення котлів індивідуального опалення. Олег Тимосевич наголосив на проблемі отримання субсидій та запропонував в управлінні соціального захисту населення для початку зняти двері, а на перспективу облаштувати прозорі офіси, де можна було вести ще й електронну чергу.
Депутат Василь Сусік наголосив що потрібно дізнатися на якому етапі триває співпраця зі світовим банком і чи з’явиться у Володимирі-Волинському новенька амбулаторія на цукровому заводі. Далі депутатка Віра Сєргєєва просила проаналізувати виділення коштів для робіт на депутатських округах і висловила припущення, що жіночу частину міської ради утискують.
«У нас не так багато жінок в раді. Якщо проаналізувати розподіл коштів між депутатами на роботи в їх округах, то для нас, жінок, разом виділили менше ніж для одного Савельєва», - висловила думку Віра Сєргєєва та запропонувала, щоб в першому кварталі 2019 року вільні залишки розподілили між тими округами, куди вкладали найменше.
Далі Максим Клим’юк повідомив, що потрібно перевірити лікарняні аптеки, адже право оренди площ надає міська рада і при укладенні договорів зазначали, що ціни повинні бути на рівні з іншими аптеками міста.
«Мені відомі факти, коли хворі їдуть в місто за ліками, бо в лікарні дуже дорого», - підсумував Клим’юк.
Коли вже зачепили тему лікування, додамо, що депутат Жук окрім запитів ще й виступив із питанням про те, чому місто має повертати частину коштів із державної субвенції, яка була виділена для пільгових рецептів.
Депутат розповів, що йому відомі факти, коли компенсовували витрати на не дорогі ліки, а в той же час декому взагалі відмовляли виділяти кошти на медичні засоби. Міський голова Саганюк наголосив, що підтримує в цьому питанні депутата Жука.
“Петро Даниловичу ( до міського голови – ред.) я не можу розповідати такі деталі на камеру. Повірте, пільгових рецептів виписувалося дуже багато. Є певні нормативи, де не можна використати цю програму”, – відповів на закиди Олександр Клачук, головний лікар Володимир-Волинського ТМО.
В дискусію втрутився депутат Руслан Мороз, який запропонував дати час головному лікарю підготуватися та саме по цьому питанню провести закрите засідання. Ярослав Жук, як варіант, запропонував сформувати тимчасову комісію, аби дослідити всі моменти в цьому питанні.
“Давайте так, спершу проведіть закрите засідання комісії і перевірте, чи є підстави для закритої сесії. Але якщо немає підстав, доктор відповідай за базар”, – підсумував обговорення міський голова.
Олег Тимосевич також до цього питання запропонував не повертати кошти в обласний бюджет, а залишити в місті. Заперечила депутату в.о. начальника фінуправління міськвиконкому Ірина Томашук, повідомивши, що так не можуть зробити з ряду причин. По-перше, якщо держава дала кошти, то в кінці року згідно законодавства забирає невикористані. І по-друге, саме на цю суму держава недофінансувала програму, а рішення є суто формальним.
“У нас коштів немає. Ми не вертаємо кошти, а ми повертаємо тільки план”, – зазначила Ірина Томашук
Все ж таки, основним питанням став бюджет Володимира-Волинського на 2019 рік.
Чому депутати 2 години обговорювали майбутній бюджет?
Бюджет міста на 2019 рік передбачили в сумі 367,4 мільйонів гривень. З цієї суми, до загального фонду передбачається 358,8 мільйонів, а до спеціального фонду – 8,6 мільйонів гривень. Пріоритетним джерелом надходжень до загального фонду бюджету міста у 2019 році, як і раніше, залишається податок на доходи фізичних осіб.
Депутат Ігор Шевчук поцікавився, чому в проекті не передбачається штраф за ведення грального бізнесу. Доповідачка Ірина Томашук повідомила, що вони такі штрафи відносять до тих, які присудила адмінкомісія.
Ярослав Жук висловив обурення, що проект бюджету не розглядається на окремій сесії.
“Ми можемо зробити як інші міста і винести бюджет на окреме засідання”, – повідомив депутат Жук.
Також депутат додав, що не буде голосувати за цей проект, адже має чимало зауважень. Зокрема його незадовільняє розмір заробітної плати для працівників міської ради. За словами депутата суми завищені і передбачені неправомірні премії.
“Ви (до Жука-ред.) ніколи, за три роки не голосували за бюджет”, – відповів міський голова Саганюк.
Під час розгляду цього ж питання депутат Олег Тимосевич звернувся до мера Петра Саганюка, щоб дати догану секретарю міської ради Олегу Свідерському.
Суперечка між депутатами затягнулася і помирити їх вирішив міський голова: “Я дам вам 100 гривень і підіть помиріться, випийте щось”.
“Ви як гарант Конституції тут на місці (до Саганюка – ред.), скажіть, як мені голосувати? Ви вважаєте, що це рішення про бюджет буде законне?” – звернувся Олег Тимосевич.
Депутата підтримав інший колега по раді, Руслан Мороз з питанням “Як мені голосувати?” звернувся до мера міста. Депутат Мороз висловив зауваження щодо фінансової діяльності комунальних підприємств міста.
Після тривалого обговорення міський голова зауважив, що кожен з депутатів має прийняти рішення і проголосувати. “За” проголосували 24 депутати (один депутат не зміг проголосувати через систему, тому усно вніс свій голос – ред).
За що догану секретарю хочуть «вліпити»?
Голова депутатської комісії законності Володимир-Волинської міської ради Олег Тимосевич звернувся до міського голови Петра Саганюка з заявою про необхідність дати догану секретарю Свідерському.
Тимосевич повідомив, що до засідання не отримав проект рішення про міський бюджет для візування (голови депутатських комісій ставлять візу, підпис про те, що проект пройшов розгляд на комісії і був рекомендований до голосування – ред).
За словами депутата, це є грубе порушення і необхідно дати догану Олегу Свідерському, адже візування проектів рішень є посадовим обов’язком.
Секретар міської ради відповів, що спершу голова комісії має винести це питання на розгляд своєї комісії і лише після цього публічно виступати з такою заявою.
“Мені приємно, що ви (до Тимосевича – ред.) просите за догану, але спершу розгляньте це питання на комісії”– сказав Свідерський.
Наталія Ткачук, м. Володимир-Волинський
Коментарі