Про що мріють жителі маленького Ворчина, і які вони, його мешканці?

Село Ворчин розташоване на території Устилузької міської територіальної громади. Його населення всього 82 особи. Кількість дворів — 27. Площа – 3,04 квадратних кілометіври.
За інформацією, наданою старостою Валентиною Томчук, в селі працює фельдшерсько-акушерський пункт і магазин. Село газифіковане, є водогін. У Ворчині лише одна вулиця, й та незаасфальтована і перебуває у незадовільному стані.
Основна проблема села у тому, що немає транспортного сполучення з містом. Через відсутність нормального доїзду маршрутки не ходять. Дорога Н-22 «Ворчин-Зоря», яку в народі називають «зоряний шлях», абсолютно розбита, у негоду на ній застрягають навіть фури. Всім зрозуміло: аби розв’язати головну проблему, потрібен негайний ремонт дороги. На сесії Устилузької міської ради 22 лютого під час розподілу вільних залишків бюджету минулого року на ремонт «зоряного шляху» було виділено 450 тис. гривень. Але цих коштів недостатньо, тому дорогу Н-22 внесли у список об’єктів, які потребують дофінансування з обласного бюджету. Тож є надія, що обласна рада допоможе коштами. Але громада вирішила задіяти наявні ресурси і, не чекаючи дофінансування, розпочати вже цього року ремонт власними силами. Планується укладання білощебеневого покриття і, відповідно, грейдерування. Як зазначив власник фермерського господарства «Карпо-Агро», що працює на території Ворчина, Павло Карпюк, цих заходів вистачить на короткий проміжок часу, а загалом потрібен капітальний ремонт шляху.
«Карпо-Агро» – єдине у Ворчині фермерське господарство. Спеціалізується воно на вирощуванні зернових культур, сої, соняшника, гороху. Там і працює майже все доросле місцеве населення. Ще одне джерело доходу людей – «польський» бізнес.
За понад два роки перебування у складі Устилузької ОМТГ в селі не змінилося майже нічого. Поміняли лишень насосну станцію і замінили насос на водонапірній вежі. На 2018 рік, окрім ремонту «зоряного шляху», планується зробити у Ворчині вуличне освітлення – гроші на це вже виділені з бюджету громади.
У селі проживає вісім школярів. Усі вони навчаються у Зорянській ЗОШ, куди щодня їх довозить шкільний автобус. Двоє дошкільнят відвідують дитячий садочок у Зорі. У селі проживає дві багатодітні сім’ї. Минулого року населення Ворчина поповнилося двома новонародженими хлопчиками. А якщо народжуються діти, то населений пункт має майбутнє.
Як зазначила Валентина Томчук, у Ворчині мешкають дуже хороші, привітні, легкі на підйом люди. Тут не проблема організувати будь-який захід – господарський чи культурний. Відгукуються майже всі.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі