ПРО ІСТОРІЮ ПЛЕМЕНІ ГОТІВ РОЗПОВІЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

ПРО ІСТОРІЮ ПЛЕМЕНІ ГОТІВ РОЗПОВІЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ
ПРО ІСТОРІЮ ПЛЕМЕНІ ГОТІВ РОЗПОВІЛИ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

2-3 червня в історичному музеї  імені О. Двірницького відбувся « Сімейний вихідний у музеї». Цей захід організували спільно відділ міжнародної діяльності і туризму міськвиконкому і музейні працівники міста Володимира.

Реалізація проекту « Готський шлях спільна історична реконструкція та віртуальна подорож у минуле» відбулася по програмі «Польща- Білорусь- Україна 2014-2020».

 Проект реалізовувався спільно з партнерами гміни Грубешова за фінансової підтримки Європейського Союзу. Метою проекту є  вдосконалення інформаційної та матеріальної бази історичного музею імені Омеляна Дверницького у Володимирі та музею імені Станіслава Сташича у Грубешові, збільшення кількості відвідувачів цих музеїв вивчення спільної історії.

На відкриття « Сімейного вихідного» завітали гості з Польщі – війт гміни Грубешова Томаш Зайонц , інспектор з промоції та інформації гміни Пйотр Тарасюк та директор музею  імені Станіслава Сташича у Грубешові Бартоломій Бартецкі. Привітав гостей заступник міського голови Андрій Гудим.

 Наукова співробітниця музею Ганна Доскоч розповіла учням ліцеїв № 2 і 3 про історію племені готів, їх життя і  культуру.

Готи – східно -германські племена, які первісно жили на острові Готланд у Балтійському морі. У зв’язку із збільшенням кількості народу і з метою пошук кращих умов для проживання готи мандрують на південь. Спочатку вони проживали у басейні річки Вісла у Польщі, а згодом,  перейшовши кордон, мандрують, між іншим, через територію Волині на південь – до Криму. Основним заняттям готів, як і багатьох інших народів давнини,  було землеробство, скотарство. рибальство, мисливство, ремесла.

Готи початково були язичниками, а згодом прийняли християнство. У 4 столітті готський єпископ Ульфіла створив готську абетку і переклав Біблію готською мовою. З готської мови до української мови перейшли такі слова як хліб, виноград, князь, церква, казан. лікар, буква та інші. У Криму готи проживали до 15 століття, згодом асимілювалися із місцевим населенням.

 В історичному музеї м.Володимира діти оглянули макет готського поселення , за допомогою тач-панелі віртуально мандрували у світ готів, переглянули мультфільм та чарівну готську казку.

 Згодом діти взяли участь у цікавому квесті, пов’язаному з історією готів – вони малювали, ліпили коня  з пластиліну і робили намисто із бісеру. кидали дротики у дартс.

 Юні учасники заходу отримали подарунки і солодощі.

                                                              Богдан Янович.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: