Православний світ святкує День апостолів Петра і Павла

12 липня Церква (східного обряду) відзначає День славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла. У цей день закінчується Петрів, або Апостольський ,піст, встановлений Церквою на згадку про служіння і страждання святих апостолів. Після святкової Божественної літургії, яка здійснюється 12 липня у всіх храмах, віруючі розговляються, куштуючи молочну і м’ясну їжу вперше з початку посту.
Апостол Петро – уродженець міста Віфсаїди, брат апостола Андрія, жив зі своєю сім’єю у Капернаумі і займався рибальством. Звали його Симоном, а ім’я Петро (що означає «камінь») він отримав від Ісуса Христа. Життя Петра більше за інших апостолів висвітлене в євангельських оповідях тому, що він весь час знаходився поруч з Христом, був прив’язаний до Нього, перший беззастережно повірив у Божественне послання Господа. За це він був удостоєний особливої близькості до Господа.
Христос, відновивши і затвердивши Петра в апостольському званні, триразово повторив: «Паси овець Моїх». І Петро став одним з найсміливіших проповідників Євангелія. Уже в день П’ятидесятниці він звернув у Христову віру спочатку 5000, а потім ще 3000 людей.
Петро прославився багатьма зціленнями, а в Іоппії воскресив з мертвих Тавіфу, безтрепетно свідчив про Христа перед начальниками іудейськими і судом Синедріону, був двічі ув’язнений у темниці, приречений на смерть та після чудесних звільнень ангелом не залишав свого проповідницького подвигу. Він побував у різних країнах Сходу і Заходу. Петро помер мученицькою смертю в Римі приблизно в 57 році. Засуджений до хреста, він попросив розіпнути його вниз головою, вважаючи себе негідним померти, як Господь.
Апостол Павло носив ім’я Савл, що означає «випроханий», «вимолений», і лише через деякий час після навернення до Христа став називатися Павлом. Він був родом з Тарсу, жителі якого користувалися правами римських громадян. Виховувався при Гамаліїлі, найвідомішому іудейському законовчителі того часу. Савл виріс переконаним захисником вітчизняного закону і батьківських переказів. Попервах євангельська проповідь Христових апостолів викликала його гаряче обурення, і він став одним з головних їхніх гонителів. Брав навіть участь в убивстві першого християнського мученика – архідиякона Стефана, проте був чудовим чином навернений до віри Самим Господом. Після цього Савл хрестився і став ревним та, вочевидь, найактивнішим і найрезультативнішим проповідником, а також видатним теологом й апологетом християнства. Зробивши декілька подорожей по Середземномор’ю, він заснував церкви в Малій Азії, Греції і Римі. Апостол Павло був обезголовлений мечем у тому ж році, що і апостол Петро.
Обидва вони – і апостол Петро, а особливо апостол Павло – багато потрудилися в поширенні Христової віри і тому справедливо називаються разом «стовпами» Церкви Христової і первоверховними апостолами. Обидва вони померли мученицькою смертю в Римі при імператорі Нероні, їхня пам’ять відзначається в один день.
Підготувала Аліна Зай

Розділ новин: 

Коментарі