Правоохоронці проводитимуть рейди «Нерест» та «Первоцвіт»

Щорічно з квітня по червень на водоймах Волині проводиться боротьба з браконьєрством та іншими порушеннями правил рибальства під умовною назвою «Нерест». Правоохоронці з інспекторами відповідних служб будуть перевіряти, чи не проводиться незаконна рибалка в період нересту риби.
Особи, які порушуватимуть чинне законодавство, будуть притягнені не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності. Порушення ст.249 КК України (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або обмеженням волі на строк до трьох років. А за ті ж діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, карається штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Рейд «Первоцвіт» уже триває в межах міста і району й має на меті виявити незаконну торгівлю первоцвітами та рослинами, занесеними до Червоної книги України. Проводиться профілактична, роз’яснювальна робота. Порушення законодавства щодо рідкісних видів рослин та таких, що перебувають під загрозою зникнення, занесених до Червоної книги України, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність. Стягнення сягають від 340 до 510грн. Додатковий штраф, який накладається за кожну зірвану рослину, – від 49грн.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі