Позиція керівництва Володимир-Волинського району з медичного питання – «сидіння в кущах»

17 липня 2018 року відбулася позачергова сесія Володимир-Волинської районної ради. На ній райрада делегувала державні повноваження з медичного обслуговування населення Володимир-Волинського району Володимир-Волинській міській раді.
Це означає, що на первинному рівні, у 2018 році, населення району буде отримувати медичну допомогу в комунальному підприємстві «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Місту також передали видатки та зобов’язались забезпечити співфінансування комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» в межах потреби.
«Володимир-Волинському центру первинної медичної допомоги» передали, на праві оперативного управління, Березовичівську амбулаторію, Бегетський, Хворостівський, Яковичівський, Хобултівський, Підгайцівський та Микуличівський ФАПи.
Нова юридична особа буде функціонувати з 1 жовтня 2018 року, але потрібно ще підписати з нею договір про надання послуг мешканцям району. З цього питання теж має бути сесія.
Хочу нагадати, що на минулій сесії райради приймали звернення, щоб районна рада була співзасновником комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Такі ж рішення прийняли й ОТГ району. Але міська рада відхилила ці пропозиції та створила своє комунальне підприємство.
Місто – просто молодці. Вони роблять свою роботу, дбають про міських жителів, а нас запрошують лише долучатися.
Судячи з нашого розгляду, то неозброєним оком видно, що питання абсолютно не підготовлене, окрім юриста, його в райраді немає кому готувати. Немає кому донести депутатам, з якого приводу збирається позачергова сесія. Так і цього разу сталося. Важливе для району питання реформування медицини прийняли без жодного попереднього обговорення з депутатським корпусом. Не було проведено ні круглих столів, ні нарад. Тому й не дивно, що на сесії депутати не ставили запитань: їх не ставили не тому, що немає, а тому, що їм не донесли ціль та суть питання. Це я пояснив депутатам, що комунальне підприємство створено на базі одного власника – міської ради. На сесії прозвучала фраза голови райради, що ми не встигнемо створити комунальне підприємство району. В мене зустрічне запитання: чому місту вистачає часу, щоб усе підготувати, а районному керівництву – ні. Враження, що голова РДА та голова райради навіть не плентаються за поїздом, що вже поїхав, а обрали позицію «сидіння в кущах».
Коли на так званій «спільній комісії» голови ОТГ озвучують своє бачення та позицію з цього питання, то замість підтримки і допомоги відразу отримують шквал запитань та критики. З таким підходом район завжди буде пасти задніх.
Це ще раз підтверджує некомпетентність керівництва райради і свідчить про помилковість звільнення виконавчого апарату ради. Залишити заступника було неправильним рішенням, тому що опрацьовувати матеріали нікому. Є лише керівники, які можуть роздавати вказівки, тільки питання – кому. В підсумку страждають інтереси мешканців району. Як приклад неспроможності ефективно управляти – втрачений госпітальний округ. Голосу керівництва району як представників президентської партії, їхньої позиції з цього питання ми не чули.
Я переконаний, що керівники району мають дбати про інтереси всього району. Мають бути ініціативними, проявляти позицію, не боятися відкрито спілкуватися як з керівництвом міста, так і з усіма депутатами райради.
Павло Карпюк, голова фракції ВО «Свобода» у Володимир-Волинській райраді

Розділ новин: 

Коментарі