Позбавити дитину нічних страхів і жахів найперше здатна батьківська любов

Часто на консультацію до психолога звертаються батьки, яких дуже турбує те, що їхня дитина голосно кричить уві сні, зривається з ліжка, плаче, бігає по кімнаті, щось говорить. Зазвичай дитячий плач посеред ночі найперше вказує на те, що малюкові лячно засинати або ж наснились якісь жахіття. І часто батьки дуже легковажно ставляться до цього факту. Вважають, що все мине саме собою, що дитина переросте. А втім, це велика помилка, легковажити такими фактами не варто. Діти вже самі по собі схильні до переживань і страхів, а якщо вони ще й пережили стрес або сталися якісь трагічні події у сім’ї, це може стати для них серйозною психологічною травмою і мати непередбачені наслідки. З часом кожен наступний страх починає нашаровуватися на попередній, і до підліткового віку може утворитися вже цілий «клубок» проблем, які стають причиною депресії, або навпаки – агресії, а інколи навіть спроб самогубства. І вже тоді батьки починають панікувати, не розуміючи, що ж відбувається з підлітками, чому вони такі некеровані. А вся причина в тому, що втрачено час і батьки вчасно не звернулися по допомогу до спеціаліста. Виправити ситуацію в таких випадках стає набагато важче, психологу доводиться досить довгий час працювати з такою дитиною. Коли ж у родині помирає хтось із близьких, то найперше те, як до цього факту віднеслася дитина, показує її сон. Тривожний – отже є травма, яка згодом може вплинути на все її майбутнє життя. І щоб позбутися цих наслідків, потрібно тривалий час працювати зі спеціалістом. Дуже добрий ефект для дитини у подібній ситуації дає мамина колискова перед сном або ж читання казок з позитивним змістом і щасливим кінцем. Мають велике значення прогулянки на свіжому повітрі, режим переходу до сну та відсутність негативних вражень під час перегляду вечірніх передач, провітрювання приміщення, де спить дитина, тощо. Дуже важливо, щоб перед тим, як дитина має засинати, обоє батьків навідалися до неї в кімнату, поцілували її і побажали спокійної ночі.
Розповім про випадок зі своєї практики. Нещодавно на консультацію прийшов двадцятирічний юнак, який щодня переживає панічні атаки, причину яких він пояснити не міг, а тим більше – справитися з ними самотужки. Після бесіди з хлопцем з’ясувалося, що першопричиною такого є несподівана смерть бабусі та хвороба товариша. Після цього було запропоновано індивідуальну схему оздоровлення.
Будьте уважними до своїх рідних та близьких, не зволікайте з вирішенням психологічних проблем, дотримуйтеся простих правил, які мають перерости у хороші звички, та живіть щодня максимально якісно.
З любов’ю Наталія Рахель

Розділ новин: 

Коментарі