Пост’януковичівський міжрайонний прокурор Юрій Луцик – гаряча тема для прокурора Волинської області

26 травня о 14.30 двері Володимир-Волинської прокуратури були відчинені для прийому громадян, який проводив прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак. Поспілкуватися з високопосадовцем за попереднім записом змогло вісім громадян. Приватний формат прийому не передбачав зустрічі Дмитра Миколайовича з очільниками міста і району. Півтори години прокурор Волинської області присвятив лише особистим зверненням громадян міста. Однак пізніше Дмитро Чепіжак зробив виняток для активістів м.Володимира-Волинського та району, а також для журналістів, запросивши їх на розмову. Члени громадських організацій, депутати і представники преси ледве вмістилися у кабінеті з розкішними театральними шторами у стилі «а-ля Пшонка», у яких журналісти, роблячи знімки, навіть заплутувалися.
На прийомі були присутні співголова ради Майдану Володимирщини Віра Чайковська, депутат міської ради Надія Цикалюк, голова ГО «Всеукраїнська люстрація. Волинь» Володимир Грек, депутат районної ради Ганна Фурман, голова місцевого «Правого сектору» Тамара Лещук та Наталія Любімцева – голова Спілки промисловців і підприємців.
Кожен з активістів намагався донести до прокурора Волинської області окрему проблему. Чимало запитань викликало перебування на посаді міжрайонного прокурора Юрія Луцика. Цю тему підняла Віра Чайковська, зазначаючи, що «таких прокурорів вже немає». За словами активістки, не секрет, що міжрайонний прокурор – прихильник влади Януковича, а тому повинен залишити посаду. Її ініціативу підтримав Володимир Грек, надаючи Дмитру Миколайовичу люстраційний висновок щодо посадовця Луцика. Голова ГО «Всеукраїнська люстрація. Волинь» впевнений, що прокуратура працює вибірково, деякою мірою задовольняючи запити громадян, але дозволяючи собі плями на репутації.
Надія Цикалюк акцентувала увагу обласного прокурора на діяльності Володимир-Волинського цукрового заводу. Насамперед громаді досі не відомо, хто є його власником. Та найбільше її турбує податковий борг підприємства (на землю, Пенсійний фонд, борг перед місцевим бюджетом), який сягає близько 7 мільйонів гривень.
Ганна Фурман розповіла прокуророві Волинської області та журналістам про моральний тиск на депутатів у січні-лютому 2014 року. Прокурор Дмитро Чепіжак заявив, що у такому разі потрібно було відразу відкрити кримінальне провадження. Активісти можуть звертатися до нього ж, написавши колективне звернення.
Питання продажу контрафактної продукції не застало прокурора області зненацька. За його словами, він двічі робив оперативні перевірки щодо цього питання (м.Устилуг та вул. 20 липня у Володимирі). «Ми знаємо про ці проблеми, вони існують у всіх прикордонних районах», – зазначив Дмитро Чепіжак.
Активісти міста і району виконали головне завдання, що стояло перед ними – донесли до високопосадовця області нагальні проблеми регіону. Очевидно, відповіді на звернення активісти отримають пізніше, і, швидше за все, – у письмовому вигляді. Прокурор ставив чимало запитань і записував основні тези.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі