«Посередній учитель розповідає, хороший — пояснює, чудовий — демонструє, а геніальний — надихає»

Тільки та людина, яка вчить серцем, а не чітко за підручником, заслуговує на високе звання Вчителя. І ми з гордістю хочемо сказати, що Олена Миколаївна Здебська саме така.
Працювати вчителем – Божий дар, дуже наполеглива та відповідальна і постійна праця над собою. Наша вчителька Олена Миколаївна Здебська є для усіх нас таким прикладом педагога, яким можна пишатися. Завжди доброзичлива, усміхнена, щира та відверта у спілкуванні з учнями та батьками.
Педагог, вчитель, порадник, наставник… Важко підібрати потрібні слова, щоб описати цю людину, адже Олена Миколаївна для кожного з нас стала світом пізнання та навчання, мудрості та простоти спілкування. Вона наших діток вчить, виховує, радіє нашим перемогам, а нас, батьків, підтримує у скрутну хвилину. Олена Миколаївна завжди передзвонить, поцікавиться справами, порадить, не забуває про своїх учнів і під час канікул, а діти так радіють, коли телефонує їм їхня вчителька. Вона не ганить ніколи, вона завжди намагається переконати, що все буде добре, що ситуація зміниться на краще. Хоча в навчанні дуже вимоглива. Скільки пам’ятаю Льотничівську школу, бо вчилися там діти, а зараз навчаються онуки, в класах, які вела Олена Миколаївна, завжди найбільше відмінників. І вони тримають рівень своїх знань у старших класах і при вступі у навчальні заклади. Можливо, це тому, що Олена Миколаївна приділяє багато уваги кожному індивідуально, працює з дітьми після уроків, а ще просто має підхід до учнів, щоб її слухали на уроці та із задоволенням вдома робили домашні завдання. Моя онука завжди каже, що дуже любить свою вчительку, бо вона їй і подруга, і друга мама. Намагалася вияснити в онуки, чому саме подруга, а вона мені пояснила, що ділиться з вчителькою своїми секретами.
Іноді дивуємося, звідки у нашої вчительки стільки сил та натхнення. Кожен урок цікавий, Олена Миколаївна щось придумує для наших дітей цікаве, чимось дивує їх.
Буденність шкільного життя, «паперова» робота: плани, оцінки, журнали – все це хіба залишає час на перепочинок? А ще наша вчителька – молода бабуся трьох маленьких онуків. І де бере час та терпіння для усіх нас? Вона залишає всі турботи за порогом, а у клас заходить до учнів з піднесено налаштованою душею. Це, безперечно, заслуговує на любов, повагу і глибоку вдячність з боку учнів. Взагалі я переконана, що тільки та людина, яка вчить серцем, а не чітко за підручником, заслуговує на високе звання Вчителя. І ми з гордістю хочемо сказати, що наша вчителька саме така. Справді, знайти особливий підхід до кожної дитини, розкрити творчий потенціал кожного учня, опрацювати запланований матеріал, підтримувати дисципліну, справедливо оцінити та ще й зробити урок цікавим і захоплюючим – це, якщо замислитись, далеко не проста справа, а Олена Миколаївна, за оцінкою батьків, робить її на 12 балів.
Така самовідданість нашої вчительки для батьків дуже зворушлива. Влучними є слова Василя Сухомлинського: «Учитель зобов’язаний перед суспільством, перед батьками працювати тільки добре, кожна крихта твоєї людської краси – це його безсонні ночі, сивина, неповоротні хвилини його особистого щастя – так учителеві часто буває ніколи думати про себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя особистого життя…»
Батькам приємно думати, що знання, які дає Олена Миколаївна, закарбуються в пам’яті на довгі роки, адже образ улюбленої вчительки, котра з посмішкою на обличчі, з дивовижною легкістю і гарним настроєм пояснює нову тему, не раз згадуватиметься протягом життєвого шляху. Хочу сказати від імені усіх батьків, що діти пам’ятатимуть добру і мудру людину, яка дарувала їм неоціненно дорогі знання, вчилажиттєвої мудрості у ставленні до всього, що нас оточує. Низько вклоняємось Вам, Учителю, за терпіння, справедливість, безмежну любов і за те, що Ви є. Ті істини, що Ви пишете на дошці нашого життя, ніколи не зітруться!
І для батьків Олена Миколаївна стала тією «світовою зорею», яка допомагає вести наших дітей у життя, бо професія вчителя – це дійсно творчість, що протягом навчання допомагає долати тернистий шлях до мети. Я від щирого серця від імені всіх батьків хочу подякувати Олені Миколаївні Здебській за її науку і виховання, за слушні поради і побажати довгих років життя, творчої наснаги, терпіння та здоров’я. З днем Учителя!
Тетяна Кущик, Володимир-Волинський район.

Розділ новин: 

Коментарі