Поразка в суді вберегла депутата від «коридору ганьби»

Кристина Павлюк, м.Луцьк
Блискучим програшем, під наглядом численних об’єктивів, завершилося в понеділок засідання Апеляційного суду для одіозного депутата-«регіонала» Руслана Мороза.
Місяць тому Володимир-Волинський міський суд завершив розгляд справи за позовом Мороза до громадської активістки Ольги Нечитайло. У своїй позовній заяві депутат і власник розважального центру «Метелик» тоді стверджував, що виступ дівчини на березневому віче у Володимирі-Волинському за два місяці спричинив закладу збитків аж на 50 тисяч гривень, адже Ольга перед громадою міста назвала «Метелик» «розсадником наркоманії, алкоголізму неповнолітніх та ігрового бізнесу». Ці слова негативно вплинули на репутацію закладу, що призвело до різкого зменшення кількості відвідувачів.
Однак суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив, позаяк сказане Ольгою визначив оціночними судженнями. Але підприємець з висновком не погодився і, посилаючись на відсутність проведення фахової (філологічної) експертизи, з касаційною скаргою звернувся до Апеляційного суду.
«Найбільше нашу організацію (МКЦ «Метелик») в незручне становище поставило сказане Нечитайло перед громадою міста. Вона назвала центр розплідником наркоманії та неповнолітніх алкоголіків. Але за увесь час діяльності закладу жоден з наших працівників не притягувався за вказаними злочинами», - зазначив під час засідання захисник позивача Роман Рудись.
Натомість опоненти заперечили, що насправді на віче обговорювалася не діяльність закладу, а аморальна поведінка його власника Руслана Мороза, депутата міської ради, отже, публічної особи. Крім того, Ольга висловлювала не особисту думку, а думку громади в цілому.
Оскільки позивач, тобто пан Мороз, так і не зміг надати суду жодних доказів на користь твердження про збитки на суму 50 тисяч гривень, то наприкінці засідання захисник Рудись таки змінив вимоги і апеляційну скаргу підтримав частково. Тепер позивач хотів від Ольги Нечитайло спростування та всього 5 тисяч гривень, замість попередніх 50, на відшкодування судових витрат. Однак, мотивуючи тим, що березневий виступ так і залишився поза увагою володимир-волинських ЗМІ та телебачення, Ольга апеляційну скаргу заперечила повністю.
Суддівська колегія рішення суду першої інстанції залишила без змін, Руслан Мороз вкотре потерпів поразку в захисті примарних честі, гідності та ділової репутації. Ольга Нечитайло на радощах перемоги організовувати «коридор ганьби» для депутата відмовилася. А сам позивач ішов до автівки, про щось емоційно розмовляючи із своїм захисником. Напевно, готував його до наступного, чи вже чергового, засідання, яке відбудеться 24 вересня знову в Луцьку.
Аморально активна весняна діяльність принесла депутату врожай: низку судових розглядів. Один за другим безуспішних, провальних, ганебних. Щоправда, одне з рішень таки було прийнято на користь пана Мороза. Але то завдяки унікальним свідкам, ромам, що читати-писати не вміють, але у суду викликали залізну довіру. З іншого боку, як публічна особа, депутат робить все правильно: усі знаменитості, аби втриматися на вершині популярності, увагу до своєї особи привертають гучними скандалами і неординарними вчинками, якщо більше немає чим.
Відео з судового засідання ви можете переглянути на сайті нашої газети

Розділ новин: 

Коментарі