Помер письменник та видавець Дмитро Капранов

Помер письменник та видавець Дмитро Капранов
Помер письменник та видавець Дмитро Капранов

Раптово помер письменник, видавець Дмитро Капранов. Разом з братом Віталієм діячі відомі як Брати Капранови.
Про це повідомили 16 квітня на фейсбук-сторінці Братів Капранових.
«Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте», – йдеться у дописі.
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Дмитро та Віталій стали до лав полку «Азов». Дмитру було 56 років.
Довідково: Дмитро Капранов народився у Молдові, проте його дитинство минало в Очакові Миколаївської області.
Перший книжковий проєкт Капранових — каталог книжок поштою «Книгоноша». У 1998 році брати Капранови зібрали з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які були на складах, — незалежно від року видання. Таких книжок набралося 600 назв, усі вони ввійшли до першого каталогу (1998 р. в Україні існувало лише 600 назв книжок українською мовою, що засвідчено документально).
1999 року Капранови разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай». Переможцем став роман Василя Шкляра «Ключ».
У 2000 році стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро. Першою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі».
У 2001 році вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. «Кобзар 2000» перевидавався вже п'ять разів. Сьогодні видавництво «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку.
4 вересня 2019 року брати Капранови створили свій YouTube-канал «імені Т. Г. Шевченка», на якому розповідали про історію України.

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: