«Поки громадськість не підніметься, дороги ніхто не ремонтуватиме»

Хвилюючим було засідання громадської ради міста, яке відбулося 23 березня. Довелося попрощатися з деякими членами дорадчого органу, які написали заяву за власним бажанням або були виключені за систематичне невідвідування засідань. Присутні також обговорили питання, від яких залежить майбутнє міста. Насамперед це звернення на ім’я прем’єр-міністра України, міністра інфраструктури, виконуючого обов’язки голови Державного агентства автомобільних доріг, а також обласної державної адміністрації, яке зачитав Андрій Кандиба. У зверненні йдеться про те, що «автомобільні дороги Волинської області знаходяться у жахливому стані». Роз’яснена ситуація про непридатний для експлуатації стан траси Володимир-Волинський – Нововолинськ. Занепокоєння викликає і той факт, що дорогу від митниці в Устилузі до Володимира-Волинського ремонтуватимуть лише у 2018 році. Хвилює й доля вулиці Зимнівської, яку використовують як об’їзну. Ознайомивши членів ради із зверненням, яке було одностайно прийняте, Андрій Кандиба зауважив, що до 2018 року названі дороги як такі можуть не залишитися. «Поки громадськість не підніметься, дороги ніхто не ремонтуватиме», - підкреслив він. Усі присутні підтримали цю думку.
Із душевного дисбалансу, викликаного обговоренням звернення, членів ради вивів Андрій Грищук, який ознайомив із проектом статуту територіальної громади міста. Він зауважив, що статут уже розглядався, але жодна організація не внесла свої пропозиції. Микола Гінайло на ці слова зреагував іронічно-обурливою реплікою про те, що дане питання, очевидно, нікого не цікавить, і в першу чергу - членів громадської ради.
Дебати знову розгорілися при обговоренні проблеми щодо торгівлі алкогольними напоями після 21 години. Очільниця управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому Оксана Субицька нагадала, що рішенням виконкому 19 червня 2016 року було заборонено торгівлю алкогольними напоями з 21 до 8 години. Контроль за виконанням рішення покладено на відділення поліції. На розгляд адмінкомісії надійшло п’ять протоколів. Громадську раду хвилювало те, що порушники не зважають на здоров’я і моральний стан людей, насамперед молоді та підлітків. Голова молодіжної громадської ради міста Максим Климюк, чий виступ був дуже емоційним, наголосив, що молодь переважно проти торгівлі алкоголем у недозволений час. Але дивує позиція деяких підприємців, які заявили, що виконувати розпорядження не збираються і штрафи їх не лякають. У торговельних закладах ніхто не цікавиться віком молодого покупця, що бажає придбати алкогольний напій. Виникає питання: чому цю проблему успішно вирішують в інших містах, а у нас важко зрушити її з місця? Можливо, слід повчитися у сусідів? Громадська рада з цього приводу вирішила провести «круглий стіл», під час якого детальніше обговорити проблему щодо торгівлі алкоголем. Отож дороги і дозвілля молоді. Чи вдасться віз цих проблем зрушити з місця?
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі