Подружжя Приступ з Володимира врятувало лелеченя, яке батьки залишили напризволяще

Декілька років тому лелеча пара облюбувала собі місце на електроопорі біля будинку Ірини і В’ячеслава Приступ на вулиці Дрогобицькій. Птахи звили собі гніздо, яке стало їхньою володимирською домівкою. Щоліта чорногузи висиджували пташенят, піднімали їх на крило, а з настанням осені пташина сім’я з молодим поповненням відправлялася у теплі краї на зимівлю. Але цей рік став особливим.
- Через досить холодну весну лелеки прилетіли із запізненням, - розповідає Ірина Іванівна.
– Жили своїм звичайним життям. Самочка висиджувала яйця, а голова сімейства для майбутньої матусі добував їжу. Поповнення дочекалися аж наприкінці липня. Цього разу, як ніколи, на світ з’явилося лише одне пташеня. А вже в середині серпня, незважаючи на спекотну погоду, дорослі чорногузи незвично рано полетіли у вирій. За такий короткий час новонароджене лелеченя не встигло вирости, зміцніти, навчитися літати. Батьки не змогли взяти його із собою і залишили у гнізді напризволяще.
Отже, без сторонньої допомоги малеча була приречена на загибель. Майже місяць подружжя Приступ та їхні сусіди підгодовували лелеченя рибою і м’ясом, хоча це було дуже непросто. Але В’ячеслав Степанович знайшов спосіб. Чоловік з’єднав довгі палки, з допомогою яких їжа регулярно доставлялася у гніздо. Зрозуміло, що це був тимчасовий вихід, адже пташеня не можна було б залишити зимувати просто неба.
Минулого тижня доля самотнього пернатого була благополучно вирішена. За сприяння районного еколога Віктора Голіча лелеченя передали у Луцький зоопарк. А зняти його з гнізда допомогли працівники Володимир-Волинської філії «Волиньобленерго».
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі