8 лютого на нараді керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА одним із ключових було питання повірки газових лічильників на території району. Приводом стала ситуація у с. Шистів, де після проведення планової повірки приладів обліку всі вони були визнані непридатними для подальшого використання, а споживачів поставили перед фактом: нові лічильники вони повинні купувати за власні кошти. Але ж не кожен може одразу викласти кругленьку суму, тим більше, що це непередбачувані витрати…
Для розгляду проблеми на нараду був запрошений заступник начальника управління газового господарства з технічних питань Володимир Любежанін. Він повідомив, що в домогосподарствах на території району знаходиться 5,5 тисяч газових лічильників. Усі вони раз на 5 або 8 років (в залежності від типу приладу) повинні проходити повірку на підприємстві «Волиньдержстандарт» у м. Луцьку. Ця процедура, в т. ч. зняття та встановлення лічильника після перевірки проводиться за рахунок надавача послуг - управління газового господарства. Однак, якщо лічильник під час повірки буде визнано непридатним для використання, споживач має купити новий за власні кошти, бо прилад обліку вважається його приватною власністю. В управлінні газового господарства на безкоштовну заміну лічильників коштів немає.
На запитання голови райради Романа Гука, чому у Шистові одразу всі лічильники вийшли з ладу (мовляв, це виглядає дивним, адже газ у селі проводили у 2005р., і лічильники працюють лише по 10 років) Володимир Любежанін відповів, що гарантійний термін на ці прилади складає 5-7 років, тож вони не вічні.
Голова РДА Наталія Василець висловила декілька пропозицій, а саме: аби газовики проводили повірку лічильників у літні місяці, адже не завжди на час проведення перевірки тимчасово встановлюють інший прилад, що створює незручності людям, особливо взимку; аби заздалегідь попереджали споживачів про планові повірки, щоб люди змогли зібрати кошти на можливу заміну лічильника; аби управління газового господарства розглянуло питання оптової закупівлі лічильників, що дасть можливість споживачеві придбати їх за нижчими цінами і централізовано. Також Наталія Володимирівна попросила інформувати споживачів через пресу про всі нововведення у «газовому» законодавстві, зокрема, про переоформлення договорів, що нині на часі.
На це Володимир Любежанін повідомив, що проводити повірки лічильників тільки у теплий сезон немає можливості, бо їх багато, нормативи розбиті на рік, планова норма складає лише 325 штук на місяць. Разом з тим пообіцяв покращити інформування населення, принагідно нагадавши, що кожен споживач повинен до 1 квітня заповнити і подати в управління газового господарства заяви, що приходять разом з рахунками за газ. На їхній основі будуть переукладатися договори згідно змін до чинного законодавства. Якщо споживач цього не зробить, то буде відімкнений від системи газопостачання. Копії договорів видаватимуться споживачу на його вимогу.
Іншим питанням обговорення на нараді був стан наповнення сайту РДА – керівник апарату райдержадміністрації Сергій Романюк закликав начальників відділів своєчасно подавати інформацію на розміщення у відповідних рубриках та слідкувати, аби вона вчасно оновлювалася.
Щодо інших питань, то начальник відділу освіти Оксана Бігун повідомила, що з понеділка школи району приступили до роботи після карантину. Відпрацювання пропущеного матеріалу здійснюватиметься шляхом ущільнення програми, по суботах додаткові уроки проводитися не будуть.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район
Коментарі