Після першого травня підвищать соціальні виплати

ers».
Мінімальну зарплату у 2017-му піднімати більше не будуть, в той же час пенсії і прив’язані до прожиткового мінімуму виплати перерахують 1 травня.

Виплата по втраті годувальника і допомога малозабезпеченим
У разі смерті одного з батьків одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років). Від прожиткового мінімуму на дитину віднімають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одинокому батькові чи матері виплачують щомісяця. Наприклад, сім’я з трьох осіб має сукупний дохід 4тис.грн. На одну людину це 1333 гривні. При цьому до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривень. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень. Якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Пенсії
Українські пенсіонери отримують не менше 1247грн., у травні пенсії піднімуть до 1312 гривень. Пенсія залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої.
Як розраховується пенсія:
П = Зп х КЗ х Кс; П – розмір пенсії, Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію), КЗ – коефіцієнт зарплати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні), Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1,35).
Ще минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував прийдешнє «осучаснення» пенсій з урахуванням нового показника середньої зарплати. Пенсії підвищать з урахуванням середньої зарплати 3764 гривні. Однак якщо зарплата, наприклад, була в два рази вищою середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років) отримує 1800грн., а після «осучаснення» буде отримувати 2634 гривні.

Субсидії
При розрахунку субсидії розраховують обов’язковий платіж для сім’ї. Не залежно від того, скільки використовували ресурсів (у межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%. Наприклад, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб – 3200 гривень. По 800грн. на кожного. Відповідно до формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 х 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім’я віддасть 121,6 гривні. У травні, після зростання мінімалки, ця ж сім’я з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 грн., тобто на шість гривень менше.
Від співвідношення доходу сім’ї до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає, розмір субсидії для українців збільшується.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі