Підприємці сказали касовим апаратам – ні!

Учора о 10 годині біля приміщення Володимир-Волинської ОДПІ відбулася акція протесту. Близько п’ятдесяти підприємців міста і району зібралися, щоб висловити протест проти закону про встановлення касових апаратів. На акцію також прийшли правозахисники – Григорій Гороть і Богдан Костюк. Згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 липня обов’язковим стало використання касових апаратів підприємцями 3-ої групи, а з 1 січня – підприємцями 2-ої групи, які є представниками малого бізнесу і досі працювали за спрощеною системою оподаткування.
У підприємців це нововведення викликало щире обурення, адже використання касових апаратів накладає зайві витрати (6-8 тисяч на придбання і ще близько трьох тисяч щороку на обслуговування), а отже, неабияк ускладнює їм роботу. Неважко здогадатися, що це нововведення відобразиться на покупцях, адже, прагнучи мати дохід від свого бізнесу, підприємцю нічого більше не залишиться, як підвищити ціни.
Під час акції виступили голова Володимир-Волинської спілки промисловців і підприємців Наталія Любімцева, а також підприємці Надія Цикалюк і Ганна Фурман. «Зараз, коли народ і так зубожів, вводити додаткове навантаження – це знищити середній клас», «Наші люди шушукаються про ті чи інші проблеми, але бояться сказати «Ні!», - лунало на акції. «Підприємці вже не ті», - скандували протестувальники. Був присутній на акції і начальник Володимир-Волинської ОДПІ Ігор Пакулець. «Я розумію ваш біль, але податківець районного рівня має тільки виконувати закон, і навіть коментувати його я права не маю», - сказав посадовець.
Дійсно, такі питання можуть бути вирішені лише на рівні держави, отож, підприємці підготували листи-звернення до Президента України, прем’єр-міністра і Верховної Ради.
Акція була мирною, але під час її проведення неподалік податкової стояли правоохоронці, які приїхали на службовому авто.
На момент, коли верстався номер, у Верховній Раді розглядалися законопроекти щодо функціонування касових апаратів. Власне, мова іде про закон, який повністю скасовує запровадження касових апаратів для підприємців-спрощенців.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі