Під рясною зливою «Градів» і «Ураганів» він зумів вивести більшість своїх побратимів з поля бою неушкодженими

Десятого травня у складі 13-го батальйону територіальної оборони «Чернігів-1» полковник Олександр Жакун разом із бойовими побратимами, залишивши місце дислокації – 169-й навчальний центр Сухопутних військ «Десна», вирушили у невідомість. Тоді ніхто достеменно не знав, з чим і з ким доведеться зіткнутися на непростому шляху. Без належного екіпірування та обмундирування, під постійним артилерійсько-мінометним обстрілом, рясною зливою «Градів» та «Ураганів» він зумів уберегти більшу частину своїх бійців, інколи прикриваючи їх власним тілом. Про бойового офіцера, який став командиром
новоствореної 14-ої механізованої бригади.
Ще 8 жовтня Петро Порошенко на зустрічі з бійцями та командирами 51-ї ОМБр анонсував створення 14-ої механізованої бригади на базі підрозділів 51-ої, які найкраще себе проявили під час антитерористичної операції на Донбасі.
-Ті підрозділи, які героїчно себе проявили, не повинні бути розформовані. Вони мають у повному складі зі збереженням своїх традицій стати основою нової бригади, - заявив Президент України.
З першого грудня нове військове з’єднання – 14-а механізована бригада, як і її попередниця 51 ОМБр, дислокується у місті Володимирі-Волинському.
Формування військового з’єднання наразі триває, хоча відомо, що до складу 14-ої бригади повинно увійти 4 найкращі підрозділи колишньої 51-ої: реактивний дивізіон з батальйонно-тактичної групи «Колос», який одним з перших взяв під контроль Савур-Могилу; танковий батальйон, що здійснив рейд на ворога під час виходу українських військ під Іловайськом; протитанковий артилерійський підрозділ, який знищив значні сили противника, і ремонтна бригада, що, попри обстріл, виконувала свої завдання.
Командиром 14-ої механізованої бригади став полковник Олександр Жакун, який до цього обіймав пост командира 13-го батальйону територіальної оборони «Чернігів-1». Разом зі своїми бойовими побратимами він з 10 травня по 27 жовтня брав активну участь в антитерористичній операції. Ім’я Олександра Жакуна на посаду міністра оборони країни пропонували чернігівські армійці на одній із зустрічей лідера партії «ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко з військовослужбовцями, які прибули тимчасово зі сходу до рідного міста.
-Він ніколи не ховався за спинами своїх підлеглих, а навпаки, йшов завжди сам попереду і вів своїх бійців за собою, - каже про свого бойового наставника солдат Віталій Кезля.
Із червня 2014 року у складі 13-го тербатальйону Олександр Жакун проходив службу в Луганській області, зокрема, в населених пунктах станиця Луганська – Щастя – Тепле – Нижня Вільхова – Верхня Вільхова – Макарове – Ільїнко, на блокпостах третього ешелону військового угруповання українських військ, здійснюючи контроль території. Не обійшлося і без втрат. Внаслідок нещадних артилерійсько-мінометних обстрілів позицій батальйону загинуло 9 військовослужбовців і поранено 22.
Олександр Жакун був у числі тих захисників, які перебували в зоні АТО близько 6-ти місяців. Прибувши зі сходу на ротацію, 3 листопада 2014 року командир 13-го батальйону територіальної оборони «Чернігів-1» був призначений командиром новоствореної 14-ої механізованої бригади.
-На новій посаді хоч і важко, бо дуже багато нового в роботі, але мені, як нікому іншому, відомо, які заходи потрібно вживати для остаточного формування підрозділів новоствореної бригади, їхньої якісної підготовки шляхом навчань, стрільб, тренувань на полігонах із специфічним нахилом дій, наближених до умов АТО, - поінформував командир Олександр Жакун.
З його слів також стало відомо, що бійців Володимир-Волинської 14-ої механізованої бригади відправлять в зону антитерористичної операції лише тоді, коли вони пройдуть належну перепідготовку і будуть цілком забезпечені справним озброєнням, відповідною військовою технікою, отриманою зі складів, баз, яка пройшла обслуговування та модернізацію на заводах Міністерства оборони України. Командир також сказав, що не залишить своїх побратимів на полі бою самих і обов’язково поїде з ними на схід захищати Україну.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі