Під час війни однією із найсильніших є інформаційна зброя

Під час війни однією із найсильніших є інформаційна зброя
Під час війни однією із найсильніших є інформаційна зброя

Будь-яка інформація на нас впливає. Одна – додає енергіі та життєвих сил, інша – забирає. Якщо мас-медіа навіть говорять фактично про те, що відбувається, є велика частина людей, які все це «пропускають» крізь себе ще й уявляють події, що описані. І, звичайно, організм починає реагувати тривогою, як мінімум, у декого починається паніка.
Зараз з усіх сторін на нас ллється найрізноманітніша інформація. Вона буквально атакує кожну людину. І навіть від того, що висловлюються кардинально протилежні думки на одні й ті ж події, можна просто «впасти у ступор», опустити руки, не розуміючи, де правда, а де суцільна брехня.
Ще така інформація може створювати внутрішньо особистісні конфлікти та спричиняти розлади шлунково-кишкового тракту, підвищення артеріального тиску, головні болі. І від величезного потоку інформації можна «зависнути», тобто впасти у стан, коли вже ні про що не можеш думати.
Розуміння правди стає дуже відносним, тому що для агресора «правда» – «вони рятують російськомовне населення від геноциду». І є ті, хто й в Україні так думає (саме на них і розраховували росіяни, та, на щастя, таких небагато). Люди пробують розібратись у тому, що ж насправді відбувається, і починають читати та дивитись інформацію з ворожих джерел, щоб зробити для себе якісь висновки. І те, що вони там чують, обурює до глибини душі: «Як вони так можуть говорити, думати, діяти?».
Так-от, даючи оцінку, висловлюючи емоції та починаючи роздумувати над цією інформацією, ви віддаєте свої життєві сили та енергію, виснажуєтесь! Тому пам’ятайте: найкраща життєва позиція – це та, яку ви формуєте самостійно на основі фактів, а не інформації, де є чиїсь роздуми чи емоційна оцінка подій.
У час війни тільки зрілі особистості зі сформованою власною життєвою позицією пропускають інформацію через призму своїх цінностей, сприймають її вибірково та виключно для того, щоб діяти певним чином.
Я підтримую ті наукові дослідження, які проводились ще у минулому сторіччі і довели, що «своєю свідомістю людина формує реальність».
Отже, декілька порад:
*Дивіться та слухайте офіційні джерела.
*Отриману інформацію все ж перевіряйте, не перепощуйте все, що вам надіслали (принцип «Не вірю, а перевірю»).
*Відпочивайте від будь-якої інформації.
*Моліться і просто знаходьте час, щоб побути у гармонії із собою та простором.
*Краще займайтеся корисними справами, аніж цілими днями переглядати різні інформаційні канали.
*Формуйте на все власну думку. Те, що для одного добре, для вас може бути зовсім не актуальним.
*Спиняйте людину, якщо вона буквально тисне на вас і вказує, що та як робити.
*На одну подію зберіть інформацію з різних джерел і тоді робіть висновки.
*Під час війни люди можуть ставати дуже підозрілими і бачити інших у негативному світлі. Краще у таких випадках особисто подивитись на дії того, кого звинувачують, і зробити свої висновки.
Будьмо мудрими та свідомими, формуймо власну життєву позицію на основі істинних цінностей.
Наталія Рахель

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: