Петро Чуцький: «Де жителі села Федорівка задовольняють свої культурні потреби?»

П’ятого вересня традиційна оперативна нарада керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА розпочалася з розповіді голови установи Наталії Василець про візит у Грубешівський повіт Республіки Польща, де на минулих вихідних проводилося свято обжинків. Дійство дуже сподобалося нашій делегації. Наталія Володимирівна зазначила, що обжинки у Польщі мають свої, не схожі на наші, традиції. Зокрема кожна гміна готувала на свято вінець у формі корони. Відбулася урочиста хода усіх гмін-учасників, кожна з яких вирізнялася вбранням. Священики відслужили молебень, присвячений хлібу. Кожне село пригощало гостей, сільгосппідприємства виставляли свою продукцію. Завершилося свято нагородженням переможців та концертом, в якому знову брав участь і виступив з великим успіхом дитячий ансамбль «Дивограй» районного будинку школяра – дітей викликали на біс. Голова РДА подякувала керівникам колективу за чудову підготовку та активність.
Затим перейшли до розгляду основного питання наради – про стан готовності закладів культури району до роботи в осінньо-зимовий період. Доповідачка – провідний спеціаліст сектору культури і туризму РДА Галина Руденчук – зазначила, що на території району функціонує 19 будинків культури, 17 клубів, 25 бібліотечних установ, Устилузька школа мистецтв, що працює на базі музею-садиби Ігоря Стравінського. Матеріально-технічна база культурних установ має багато проблем. 33 заклади культури, в тому числі РБК, потребують капітального ремонту. Найбільші недоліки – протікання дахів, що спричиняє руйнацію матеріальних цінностей, та відсутність нормального опалення. Взимку опалюється лише 29 культурних установ району, 11 – перебивається калориферами, 10 – не опалюється взагалі. Найцікавіше, що кошти на опалення не передбачені, тож вирішення цієї проблеми лягає на плечі виключно сільрад чи об’єднаних громад. На опалення тих закладів, що користуються твердим паливом, потрібно 171 кубометр дров, на сьогодні є лише 52 куби, заготовлені за рахунок вирубки зелених насаджень у селах.
Цього року на проведення ремонтних робіт в Устилузькому будинку культури виділено 99,8тис.грн., у Зимнівському – 48тис.грн. (на заміну вікон і дверей), у П’ятиднівському – 149тис.грн. (реконструкція опалення).
Між Галиною Руденчук та головним архітектором району Петром Чуцьким виникла суперечка щодо того, чи є клуб у с.Федорівка. Петро Андрійович уже вкотре зазначає, що будівля федорівського клубу стоїть без вікон і дверей. Галина Сергіївна заперечила і повідомила, що клуб у селі був розформований ще наприкінці 90-х. На запитання опонента, де ж жителі села задовольняють свої культурні потреби, в.о. керівника районної культури нічого сказати не змогла. Відповів на нього сам Чуцький: «Люди частіше ходять до церкви, бо там приємніше і затишніше».
Наталія Василець зауважила, що, крім заходів з енергозбереження і підготовки до зими, у сільських клубах мають співати, танцювати, ліпити, тобто повинна відбуватися культурна робота. Потрібно міняти підходи. Очільниця району поставила у приклад нового художнього керівника Оваднівського БК Петра Лошенюка, який за кілька місяців на посаді зробив більше, ніж було зроблено за попередні роки.
Запитання, що робити з клубами, які не опалюються, залишилося відкритим. Прозвучала пропозиція на зимовий період їх просто закрити.
Також на нараді виступила зі звітом про виконання районного бюджету за 8 місяців 2016р. начальник фінансового управління РДА Олена Бондарук. В цілому ситуація по району нормальна. За підсумками, найпроблемнішим виявився бюджет Хобултівської сільради, де до кінця року доведеться зменшити видатки, аби виправити ситуацію.
Понад 199тис.грн. складає сума заборгованості з виплати зарплат працівникам структурних підрозділів РДА, окрім сектору культури, де замість трьох працює одна особа. Коли виділять гроші на погашення, наразі невідомо.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі