Перший заступник міського голови брав участь у засіданні Асоціації міст України

На черговому засіданні правління Асоціації міст України, в якому взяв участь перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, представники органів місцевого самоврядування з різних областей держави разом з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та урядовцями обговорили проблемні питання бюджетного забезпечення територіальних громад та озвучили власні пропозиції щодо шляхів їх вирішення. Це стосувалось у першу чергу питання недостатності обсягів освітньої та медичної субвенцій. Зокрема в нашому місті на забезпечення усіх необхідних виплат педагогічним працівникам не вистачає 11 мільйонів гривень.
Керівники міст вбачають вихід з цієї ситуації в перегляді обсягів освітньої та медичної субвенцій на 2018 рік, удосконаленні формули розподілу освітньої субвенції. Володимир Гройсман поставив завдання Міністерству освіти провести перерозподіл освітньої субвенції на обласному рівні та вдосконалити формулу її розподілу.
Також членами асоціації внесено спільні практичні пропозиції щодо вдосконалення процедури монетизації пільг на проїзд. На їхню думку, необхідно внести зміни до постанови КМУ №197 від 14 березня 2018 року в частині надання ряду прав органам місцевого самоврядування, які вже впровадили монетизацію. Зокрема міські ради повинні мати можливість перераховувати кошти або еквівалентну кількість поїздок на електронний квиток, слід законодавчо надати право встановлювати монетизацію базового та обласного рівня окремо на міських, приміських або міжміських маршрутах.
Традиційно серед проблем, які порушуються представниками міст перед урядом держави, – питання житлово-комунального господарства. Новий закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачає, що в разі несвоєчасного встановлення підприємствами тепло- та водопостачання приладів будинкового обліку підприємство отримує штраф у розмірі 1 відсотка суми нарахованих платежів за останній місяць. У той же час підприємства тепло- та водопостачання на мають можливості за рахунок власних резервів забезпечити встановлення будинкових лічильників у певні терміни.. Серед основних рекомендацій уряду від Асоціації міст з цього приводу були: прискорити прийняття системи підзаконних нормативно-правових актів, які б врегулювали ситуацію, а головне – погасити заборгованість державного бюджету місцевим бюджетам.
Також на зустрічі міністр інфраструктури Володимир Омелян особливу увагу приділив якості ремонту доріг та гарантував мінімальний строк їх експлуатації до наступного ремонту – 5 років.
-Є сподівання на поступове розв’язання вказаних проблем, адже вже не раз урядовці реагували на спільні звернення представників міст України, - прокоментував засідання перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. – Асоціація міст об’єднує людей, які на практиці реалізовують державну та місцеву політику.
Підготувала Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі