Перш, ніж посіяти квіточки під парканом з боку дороги, треба зібрати автографи всіх жителів вулиці

Думаєте, це прикол? Ні, це Правила благоустрою міста Володимира-Волинського!
Минулого тижня до редакції завітала схвильована жінка, представилася Світланою Ковальовою та розповіла, що її викликають на засідання адміністративної комісії міськвиконкому. Наша гостя зізналася, що мала необережність, чи то зухвалість, влаштувати вздовж паркану біля свого будинку на вул.Запольській вузенький квітничок, посадити троянди, кущик самшиту, калину, хризантеми та інші квіти. А щоб якось відділити його від дороги, по краю виклала каміння, яке стало додатковим декором.
-Так хотілося привнести у сірість нашої ґрунтової вулиці, яка ніколи не бачила асфальту, яскравих барв, упорядкувати та прикрасити територію. Протягом трьох попередніх років мій квітничок нікому не заважав. Навпаки, перехожі милувалися червоними трояндами, що гарно плелися по огорожі й радували око, та іншими квітами. І раптом я маю за це відповідати! За що – не розумію, - знизує плечима Світлана Андріївна.
Із подальшої розповіді жінки ми дізналися, що причиною виклику «на килим» і зіпсованого настрою став конфлікт із сусідом, який проживає навпроти. Цей добродій має звичку ставити свою іномарку просто на дорозі біля власного обійстя і надовго її там залишати. А інші машини, щоб не зачепити чужу цінність, оминають її стороною, потрапляючи колесами за межі квітничка. Дорога ж бо вузенька, і особливо не розминешся. Жінці, яка понад усе любить порядок і справедливість, було несила на це дивитися, і вона з притаманною їй емоційністю сказала сусідові, щоб не ставив автівку де заманеться. Звісно, виник конфлікт, але чоловік ніби дослухався і став заганяти машину у двір.
-А згодом прийшов інспектор муніципальної поліції Руслан Лавришин і став складати протокол. Мовляв, сусіди скаржаться, що я самовільно влаштувала газон на ділянці, прилеглій до проїжджої частини, який усім заважає. Підписувати протокол і брати його я відмовилася. То екземпляр мені надіслали поштою разом із «запрошенням» у міську раду.
Пані Світлана, впевнена, що нічого протизаконного не скоїла і нікому не завдала шкоди, спочатку не хотіла йти на розбори, тим більше, що треба було відпрошуватися з роботи, але після нашої розмови змінила рішення.
Засідання адмінкомісії відбулося 10 травня. Наступного дня, за попередньою домовленістю зі Світланою Андріївною, наш кореспондент побувала на вулиці Запольського, аби на власні очі оцінити ситуацію та дізнатися, яке покарання придумають для пані Світлани. Але виявилося, що після розгляду протоколу жінку звільнили від адмінвідповідальності, обмежившись усним зауваженням. І це завдяки тому, що голова комісії Лариса Кулікова зрозуміла всю безглуздість винесеного на розгляд питання (за що ж карати людину, яку варто ставити у приклад іншим за те, що не шкодує часу і докладає зусиль, аби зробити добру справу?). Світлана Ковальова просила передати слова вдячності Ларисі Володимирівні і членам адмінкомісії за прийняття адекватного рішення..

Чого не помітив інспектор
Інколи трапляється так, що у чужому оці бачимо смітинку, а у власному і колоди не помічаємо. Інспектор муніципальної поліції склав протокол на самовільне влаштування гарно доглянутого акуратного газона, проігнорувавши той факт, що впритул до клумби біля сусідського гаража симетрично розташувалися дві купи хаотично розкиданого сміття, «прикрашені» соковитими пагонами кропиви. Потрапила в редакційний об’єктив і автівка сусіда, що знову стояла на «улюбленому» місці.
-Раніше наша вулиця була більш просторою, поки деякі жителі не захопили частину дороги, значно збільшивши площу власних подвір’їв і обгородивши їх високими парканами. Ось на це уваги чомусь ніхто не звертає, - справедливо зазначає пані Світлана. – А мої зауваження сприймають у штики, весь час вигадуючи, до чого б причепитися. То комусь не подобається, що я підсипаю камінцями ями на дорозі чи те, що тримаю кота, бо через нього гавкає сусідський песик. То мозолять очі мої кури, то ще щось не так, у тому числі газон.

Крапки над «і» розставив начальник муніципальної поліції
Нез’ясованими залишилися питання, чи правомірно був складений протокол і за що адмінкомісія винесла зауваження Світлані Андріївні. Роз’яснення надав редакції начальник муніципальної поліції міста Володимир Литвинчук:
-Інспектор Руслан Лавришин, реагуючи на заяву одного із сусідів Світлани Ковальової, склав протокол, керуючись п.14.1, абз.3 «Правил благоустрою у місті Володимирі-Волинському», затверджених рішенням міської ради під №12/3 15 грудня 2016р., в якому йдеться: «На об’єктах благоустрою забороняється виконувати роботи без дозволу; самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо». Отже, протокол був складений цілком правомірно. Оскільки вулиця – це земля загального користування, проводити на ній будь-які роботи можна лише із погодженням усіх жителів вулиці. Світлана Ковальова це правило порушила, за що й отримала зауваження адмінкомісії.
-Що означає «із погодженням усіх жителів вулиці»? Чи потрібен якийсь документ? - уточнюємо.
-Людина, яка хоче виконати будь-які роботи на вулиці, в тому числі посіяти квіточки, повинна зазначити це на аркуші паперу та обійти з ним усіх мешканців вулиці. Якщо люди не проти, вони мають засвідчити це своїми підписами. Лист підтримки потрібно зберігати у себе. Але якщо хоча б один мешканець згоди не дасть, жодних робіт проводити не можна.
(Важко сказати, чим керувалися автори такого правила, але креативу їм точно не позичати. Варто лише уявити, як це виглядає на практиці. Якщо на вулиці, припустимо, проживає сто осіб, то поки завітаєш до всіх у гості та застанеш кожного вдома, буде вже не до квіточок. А якщо вулиця значно більша чи спрацює «закон підлості», коли усіх оббігаєш, а останній скаже «ні»?.. Словом, це правило варто було б занести у всесвітню книгу абсурдів, якщо така існує – авт.).
-Як повинна зреагувати на зауваження пані Світлана: знищити самовільно влаштований газон?
-Ні, зелені насадження нехай залишаються, але каміння треба прибрати, бо воно заважає руху транспорту.
-Чому інспектор не склав протоколи на інші очевидні порушення Правил благоустрою, перебуваючи на вулиці Запольській?
-Він здійснював перевірку за заявою, що надійшла. На засіданні адмінкомісії Світлана Ковальова зробила зустрічне звернення щодо порушень. Для розгляду звернень муніципальній поліції встановлено термін 30 днів, але на всі заяви ми реагуємо значно оперативніше. Тож обіцяю, що до кінця тижня (13 травня) буде розглянуто питання щодо стихійних смітників та складений протокол. Що ж стосується самовільного захоплення землі з території вулиці та приєднання її до власних обійсть, то це питання не нашої компетенції. Цим займається земельний відділ та управління архітектури. Створюється комісія із представників зазначених структурних підрозділів та керівника муніципальної поліції, яка проводить інспектування вулиць. Винні у виявлених порушеннях притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
P.S. Коли верстався номер, ми дізналися, що у суботу, 13 травня, вулицю Запольську, як і обіцяв, відвідав начальник муніципальної поліції Володимир Литвинчук. Проте протокол щодо сміття біля сусідського гаража складений не був. Як пояснив сам Володимир Олександрович, господарю було зроблено зауваження і при ньому той став наводити порядок. А складати протокол у даному випадку муніципальна поліція не мала права, адже сміття знаходилося на приватній території. Однак станом на ранок 16 травня нічого прибрано не було і залишалося у такому ж вигляді, як і раніше.
З огляду на зазначене, напрошується висновок, що смітити у місті можна, а займатися благоустроєм треба з обережністю: як би чого не вийшло…
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі