Перейменування міста потребуватиме великих коштів

23 лютого відбулася щовівторкова нарада міськвиконкому з керівниками відділів. У зв’язку з тим, що міський голова ще перебуває на лікарняному, нараду провів його перший заступник Ярослав Матвійчук. Насамперед він привітав із днем народження начальника міського управління освіти Дмитра Здіховського. Наступним було неприємне повідомлення про те, що, оскільки заборгованість за газ становить 700 тисяч, від ПАТ «Волиньгаз» прийшло повідомлення про відключення котелень. А тому, як зазначив перший заступник міського голови, заборгованість має бути погашена терміново. У плані - роботи з благоустрою вулиць, парків та скверів міста.
Після наради відбувся брифінг Ярослава Матвійчука для представників місцевих ЗМІ. Розмову з журналістами заступник міського голови розпочав з обговорення найважливіших проблем міста.
-Як вам відомо, у Володимирі-Волинському перебувала німецька делегація. Знову обговорювалося питання про придбання медичного обладнання. Закуплено кисневі, а також профілактичні препарати. Вступає в дію проект «Білорусь-Україна». Наша делегація побувала в Білорусі, зустрічалася з головними лікарями 4-х лікарень, обмінювалися досвідом. Голова облдержадміністрації мав зустріч із представниками Світового банку. Плануємо створити амбулаторію в районі цукрового заводу, а також у ТМО.
-Чи не обговорювалось питання про те, щоб створити амбулаторію в іншому районі міста, де є більша потреба?
-Обговорювалось, але є вимога Світового банку, щоб приміщення було в комунальній власності. Будівля цукрового заводу поставлене на баланс міської лікарні.
-У місті встановлюються відеокамери. Наскільки це вигідно?
-Камери закуплені влітку минулого року, зараз іде монтаж. Залучили до цієї справи підприємця Андрія Кандибу. Побачимо, яка буде результативність. Нині найпроблемніше питання – дороги. У нас 4 дороги обласного значення: Устилузька, Ковельська, Луцька та Зимнівська. Їх обслуговує обласна служба доріг. Ми звернулися до уряду з проханням виділити капітальні видатки. Вулиці місцевого значення потребують також поточного ремонту. В Нововолинську починає працювати асфальтний завод, розглянемо можливість заасфальтувати 7 вулиць. Передбачаються нові зупинки на вулиці Зимнівській, у районі 1-ої школи, педколеджу та кладовища. Біля кладовища зупинка знесена, чекаємо компенсації страхової компанії. В місті розпочинається встановлення нового освітлення. Вивчили луцький варіант освітлення, але він дорого коштує. Біля 3-ої школи випробували львівський варіант освітлення.
Складна ситуація із «Теплокомуненерго». Будемо думати, як це підприємство реанімувати.
-Люди ображаються через графік постачання гарячої води. У Нововолинську, Ковелі, Луцьку гаряча вода подається постійно.
-У цих містах краще фінансове становище. Нам головне – зберегти «Теплокомуненерго». Є інвестор, але він виставляє свою ціну.
Серед приємних проблем – перейменування назви міста. Прийнята петиція, в якій є 150 підписів. Цю петицію буде передано на розгляд профільної комісії. У 1998 році відбувався місцевий референдум з цього ж питання. «За» було 18 тисяч, «проти» – 11. Нині існує специфіка проведення місцевих референдумів, оскільки це слабо врегульовано законодавством. Крім того, слід добре прорахувати бюджетні витрати, а вони очікуються значними.
У результаті дискусії Ярослав Матвійчук і журналісти прийшли до висновку, що кошти, які підуть на вирішення проблем, пов’язаних з перейменуванням міста, доцільніше було б використати на придбання медичного обладнання та лікування хворих.
-Є думка громади щодо встановлення пам’ятника борцям за волю України, - продовжив Ярослав Матвійчук. – Архітектор Роман Мазурок вже розробив проект пам’ятника, який планується встановити у міському сквері, де стоять пам’ятники князям Роману та Васильку. Вони будуть перенесені у сквер біля музею. За задумом архітектора, основою пам’ятника є три щити, які символізують три віхи борців за волю України: вояків УПА, героїв Небесної сотні та нинішніх захисників Батьківщини.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі