Переможці конкурсу «Три весілля» Богдана і Василь Денисюки побували в Будапешті та Відні

Цю захопливу мандрівку, виграну в якості головного призу, їм забезпечила туристична фірма «Алголь».
Протягом 13-16 квітня здійснилася мрія молодого подружжя Богдани та Василя Денисюків вирушити в подорож європейськими країнами. Це стало можливим завдяки перемозі у конкурсі «Три весілля», що минулого року проходив на сторінках нашої газети.
І ось настала довгоочікувана мить. У Львові збирається туристична група, де кожного привітно зустрічає представник туроператора «Алголь» – організатора подорожі. Увечері туристи на комфортабельному автобусі вирушають у столицю Угорщини Будапешт.
-Уже вранці наступного дня розпочалася оглядова екскурсія під назвою «Будапешт – перлина Дунаю». Це справді надзвичайно гарне й величне місто із казково вишуканою архітектурою, що в гармонійному поєднанні з природним ландшафтом являє собою просто диво, - ділиться враженнями Богдана. – Цей двомільйонний мегаполіс складається із двох злитих воєдино частин – старовинної Буди та елегантного Пешта, що розкинулися по різних берегах величного Дунаю. Особливо нас вразила центральна площа Будапешта – площа Героїв. Ми побували у багатьох мальовничих місцях, оповитих багатою історією. Оглянули казковий замок Вайдахуняд, відвідали найкрасивіший у світі парламент, милувалися унікальним готичним собором Богородиці (Св. Матяша), фотографувалися на терасах Рибацького бастіону та на фоні Королівського палацу. А по закінченні екскурсії містом вирушили в найбільший у центральній Європі тропікарій-океанарій, збудований у комплексі з торговим центром «Кампона». Це щось неймовірне. Уявіть 11-метровий тунель, де з боків і над головою гігантський акваріум з акулами та іншими мешканцями підводного світу. А в тропікарії – великому критому павільйоні – зібрана величезна кількість екзотичних дерев, ліан та інших рослин, на яких бешкетують мавпочки, і всюди літають, вітаючи численних гостей, яскраві пташки.
А на завершення дня всі бажаючі з числа туристичної групи мали змогу насолодитися чудовим видом з гори Геллерт, розташованої на узбережжі Дунаю.
-Самостійно піднявшись на вершину, серед зелені ми побачили на правому схилі гори пам’ятник святому Геллерту – венеціанському абату, колись запрошеному в Угорщину першим королем Святим Іштваном, щоб охрестив його країну, - продовжує розповідь Богдана. - Також ми дізналися, що 400 років тому на цій горі стояла турецька фортеця, пізніше тут пролягав шлях хрестоносців, а на початку ХІХ століття на Геллерті відкрили астрономічну обсерваторію, відому на всю Європу. Донині тут лишилася цитадель з готелем, диско- та оглядовим майданчиком, з якого можна побачити панораму, що стала частиною скарбниці ЮНЕСКО.
На ночівлю туристів поселили в комфортабельний готель «Берлін».
Третій день подорожі пройшов у столиці Австрії Відні. В супроводі гіда Богдана та Василь побували на цікавій екскурсії з романтичною назвою «Віденська симфонія».
-Відень – просторе місто, де на кожному кроці відчувається аристократичний розмах колишньої імперії. Це дуже красивий та затишний історичний центр з витонченою архітектурою у світлих тонах, розташований у кільці садів і парків. Тут усе нагадує неперевершені мелодії вальсів Штрауса, які створював композитор, надихаючись навколишньою атмосферою легкості та свята. Під час екскурсії ми побували у зимовій резиденції династії Габсбургів Хофбург, прогулялися Рінгштрассе, оглянули пам’ятник Марії-Терезії, будівлі парламенту, ратуші, Віденської опери і собору Святого Стефана. Все це склало незабутні враження, - із захопленням повідомляє подружжя.
Також Богдана і Василь записалися на екскурсію до відомого замку Шонбрунн – гармонійного ансамблю, що поєднує шедеври архітектури і природи, де, наприклад, парк стає продовженням палацу. Їх вразила розкіш та багатство імператорських покоїв, зокрема Дзеркальна зала, де 6-річний Моцарт грав для Марії-Терезії та її двору, також так звана «Мільйонна вітальня», яку прикрашають панно з китайського рожевого дерева та дорогі персидські мініатюри у позолочених рамках. А вишуканий французький парк з підстриженими деревами, прикрашений міфологічними скульптурами та фонтаном Нептуна, що називають віденським Версалем, – просто райський куточок!
Час у Відні промайнув миттєво. О шостій вечора група тим же автобусом вирушила назад у Будапешт. Після подолання 300-кілометрової відстані між столицями чудовим завершенням дня стала програма «Будапешт в ілюмінації». Це незабутня прогулянка на кораблику по Дунаю із келихом шампанського, що дозволила помилуватися вечірньою красою міста. Сім мостів через Дунай, уся в ілюмінації набережна, Фортечна гора з королівським палацом – усе це разом складає ансамбль, оголошений ЮНЕСКО частиною всесвітньої культурної спадщини.
Трішечки стомлені переїздами та насиченою туристичною програмою, але збагачені незабутніми враженнями на все життя, Богдана і Василь повернулися додому, в рідне село Рокитниця Володимир-Волинського району. Своїй маленькій доці Настусі, якій в червні виповниться два рочки, люблячі батьки привезли з Угорщини набір «Юна леді»: туфельки і комплект прикрас, додому – пляшку шампанського, а друзям – сувенірні магніти з краєвидами країн, в яких побували.
Користуючись нагодою, молоде подружжя Денисюків щиро дякує рідним, знайомим, односельцям – усім, хто вболівав за них, збирав купони з газети, голосував на сайті й таким чином допоміг перемогти у конкурсі та виграти такий чудовий приз.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі