«Перехрестя семи шляхів» волинських художниць

Знані в мистецьких колах художниці – сестри Світлана Федосєєва та Алла Марковська у КМЦ Володимира-Волинського представили глядачам спільну персональну виставку картин «Перехрестя семи шляхів».
Світлана Федосєєва закінчила Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки, за спеціальністю «Історія». У 1995–2007 роках працювала науковим співробітником Володимир-Волинського історичного музею, її стараннями оформлено чимало вітрин в експозиції музею. Від 2007 року і донині працює завідуючою відділом наукових досліджень державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир».
Сестра Світлани Алла Марковська – це людина, в якій поєдналися талант художника та письменника-фантаста. Чудовими ілюстраціями художниці оформлено багато книг українських авторів, зокрема Наталії Дев’ятко «Скарби примарних островів», серія перевиданих творів І.Франка «Моя франкіана».
На виставці «Перехрестя семи шляхів» експонується понад 20 робіт на полотні Світлани Федосєєвої. Картини виконані в техніці абстракціонізму таким чином, що глядач повинен добре задуматися, поміркувати над тим, що хотіла своїм твором сказати автор. Алла Марковська привезла до рідного міста серію ілюстрацій до фентезі Наталії Дев’ятко «Скарби примарних островів».
Світлана Федосєєва розповіла, що вперше спробувала малювати у 2002 році:
«Я не знаю теорії взагалі. Я просто починаю малювати і в якийсь момент розумію, що повинен бути інший колір, інша форма, лінія. Коли починаю малювати, відпочиваю. Я створюю певний простір, на більшості моїх картин все ж таки космос, такий, яким я його уявляю.».
Алла Марковська зауважила, що назва виставки «Перехрестя семи шляхів» не випадкова, а є підсумком певного життєвого етапу. Пані Алла розповіла, що завжди хотіла бути ілюстратором.
Оглянути виставку талановитих сестер та поринути у світ фантазії можна щодня у верхньому залі культурно-мистецького центру. Виставка діятиме протягом місяця.
Ярослава Вознюк м. Володимр-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі