Патріоти започаткували проект «Ми пам’ятаємо» і запрошують до співпраці

Інтерес до подій минулого, особливо притаманний українцям у нелегкий час війни, має увінчатися реальними справами на цьому поприщі. Якщо друкованої літератури на історичну тематику достатньо, в чому заслуга науковців минулих десятиліть, то настав час подумати про молодше покоління. Їх нелегко змусити взяти в руки книгу. Однак відеозаписи в Інтернеті сучасна молодь переглядає ледь не щодня. Чому б не створити загальнодоступну базу для тих, хто проявляє інтерес до історії свого краю? Вочевидь, це запитання поставив собі Григорій Гороть – керівник ГО «Нове відродження». Він разом із Ярославом Заєм, якого героїчне минуле також не залишає байдужим, започаткував проект «Ми пам’ятаємо».
Усе розпочалося з відзначення 72-ої річниці героїчного бою чоти УПА під керівництвом «Берези» проти німецьких окупантів, що відбулося 13 вересня у с.Новий Загорів. Тоді ж Григорій Гороть, Ярослав Зай і Петро Мартинюк побували на могилах бійців УПА і людей, які їм свого часу допомагали, у с.Яковичі та с.Хорів.
Ярослав Зай запропонував Петру Мартинюку, голові Володимир-Волинської міськрайонної організації Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура, разом здійснити поїздки кладовищами Володимир-Волинського району та прилеглих, де є могили цих людей, а також місцями бойових дій. 89-річний Петро Мартинюк, як свідок тих подій, розповів усе, що знає про похованих там людей, які брали участь в боях, а також про тих, хто залишився в живих. «Наше завдання – зберегти ці свідчення, зробити фото і відео та поділитися цим з вами», - каже Григорій Гороть.
Добра справа має підтримуватися багатьма. Так активісти вже заручилися підтримкою Тамари Лещук та «Правого сектора». Звісно, на цьому не зупиняться. Вагому допомогу можуть надати жителі Володимир-Волинського та прилеглих районів, обізнані в історії рідного краю. Активісти просять таких людей дати про себе знати. «Крім того, що треба зібрати, зафіксувати ці свідчення, ще є потреба в догляді за могилами, тому долучайтеся, у кого є бажання. Будемо раді співпрацювати», - пише Григорій Гороть у своєму блозі.
На його думку, варто також приділити увагу могилам тих людей, які загинули в наш час в Києві під час Революції гідності, а також могилам воїнів АТО. Тому однією місією активісти обмежитися не можуть. Уже є пропозиція відвідувати учасників АТО у луцьких госпіталях. Зокрема підтримку володимир-волинці знайшли в особі волонтерки Наталії Ариванюк. «Якщо бійці розмовлятимуть з Петром Мартинюком, який сам пережив чимало у своєму житті, це буде цікаво», - вважає керівник ГО «Нове відродження». Щоправда, з порожніми руками завітати у лікарняні палати аж ніяк не пасує, тому небайдужі громадяни сподіваються на фінансову підтримку.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі