ПАТ «Волиньгаз» проводить акцію з легалізації газових приладів

У рамках Місячника безпечного і ощадливого використання газу в побуті «Волиньгаз» пропонує волинянам до кінця листопада 2015 року безкоштовно узаконити газову колонку, котел чи плиту, аби уникнути проблем із газопостачанням та його відключенням.
Останніми роками власники будинків активно встановлюють у своїх оселях нові газові прилади. Та досить часто роботи з їх встановлення чи заміни проводять невідомі особи. Між тим, саме така несанкціонована заміна газових приладів може стати причиною отруєння чадним газом, вибухів та навіть смертельних наслідків. Тому такі прилади мають бути відключені від газопостачання до усунення всіх порушень, повідомляється на сайті vl.104.ua.
ПАТ «Волиньгаз» готове піти назустріч споживачам і прийняти в експлуатацію самовільно встановлене газове обладнання. Попри те, що така послуга є платною, працівники газового господарства безкоштовно виконають ескізи змін проекту в існуючій документації і зареєструють прилади в помешканнях абонентів, які добровільно звернуться із цим питанням до «Волиньгазу». Також споживачам, які використовують природний газ для приготування їжі та підігріву води, буде безкоштовно встановлено газовий лічильник.
«Якщо у помешканні замінений газовий прилад і наявні усі документи на нього, то споживач може просто надати до ПАТ «Волиньгаз» цей пакет документів і таким чином узаконити наявний удома газовий прилад», - пояснює перший заступник голови правління – головний інженер «Волиньгазу» Сергій Галянт.
Наскільки ця інформація відповідає дійсності, ми вирішили перевірити у Володимир-Волинському управлінні газового господарства, адже відповідних повідомлень не було ні на сайті міської ради, ні в місцевих друкованих ЗМІ. Крім цього, містом стали ширитися чутки, що, попри обіцянки, все одно за легалізацію газових приладів доведеться платити.
Пояснення з цього приводу надав заступник начальника підприємства з технічних питань Володимир Любежанін.
-У рамках акції виїзд спеціаліста, виготовлення ескізу та його погодження проводяться безкоштовно, - розповідає Володимир Максимович. – Однак робота по пуску газу є платною. Аби легалізувати самовільно встановлене газове обладнання, потрібно до кінця місяця прийти в управління газового господарства з паспортом власника помешкання, ідентифікаційним кодом та паспортами на газові прилади, які були встановлені. Якщо встановлене обладнання імпортного виробництва, то додатково потрібно надати акт монтажу та договір на обслуговування даного обладнання. Якщо встановлений прилад використовує електроенергію, також потрібно подати акт перевірки контуру заземлення даного приладу. Якщо прилад з відводом продуктів згоряння в димохід, то необхідний акт перевірки димовентиляційних каналів. За виготовлення цих документів також доведеться заплатити. Але в період проведення акції на легалізацію газових приладів все одно можна заощадити понад 50 відсотків (в інший час це загалом обійдеться у тисячу гривень). Також зараз проводиться безкоштовне встановлення газових лічильників для споживачів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води. Зауважую, що з 1 січня 2016 року квартири без приладів обліку підлягають відключенню від газопостачання, - повідомив Володимир Любежанін.
* * *
Акція з легалізації газового обладнання діятиме до кінця листопада 2015 року. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном Єдиного вікна ПАТ «Волиньгаз» 0-800-501-406 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 0332-77-69-08, а також на сайті УкрГазу: 104.ua
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі