Пам’ятну дошку прикордонникам, можливо, повернуть на місце

На чергове засідання, яке відбулося 26 жовтня, зібралися члени міської громадської ради. На обговорення виносилося п’ять питань. Однак пристрасті закипіли навколо трьох. Із першого питання щодо громадського бюджету участі виступила начальник управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому Оксана Субицька. Вона розповіла, що розроблено проект бюджету участі, засідав з цього приводу «круглий стіл» і прийняте відповідне рішення міськвиконкому. На даний час подано 24 проекти, з яких 11 є великими і 13 малими. На реалізацію малих проектів виділено 300 тисяч гривень, а великих – 700 тисяч. Допущено на голосування 19 проектів, тоді як 5 відхилено. Голосування відкрито з 23 жовтня. Автори проектів згідно з положенням мають право рекламування. Звичайно, що в положення періодично вноситимуться зміни. Оксана Субицька наголосила, що кожен житель міста має право подати власний проект. Усі пропозиції, претензії і спірні питання будуть розглядатися.
Друге питання – щодо демонтажу пам’ятної дошки прикордонникам з приміщення ВПУ – викликало несхвальні емоції з боку деяких членів дорадчого органу. Доповідач з даного питання - заступник головного архітектора міста Юрій Самогальський - був розгублений, оскільки його повідомлення про те, що ініціатором демонтажу дошки був Олександр Приступа і у вересні засідав комітет, який схвалив рішення, викликали незадоволення у присутніх. Головною причиною демонтажу було зображення серпа і молота, яке, згідно із Законом про декомунізацію, стало приводом для такого рішення. Нині дошка передана на збереження в музей. Однак пролунали емоційні думки про те, що історію потрібно поважати, а особливо пам’ять тих людей, які у свій час служили Україні та віддали за неї життя. Серед таких людей чимало було прикордонників. Прозвучала думка і про те, що сьогодні при владі перебувають люди, чиї біографії пов’язані з комуністичним минулим. Щоб не загострювати ситуацію, головуючий поставив на голосування пропозицію про повернення дошки прикордонників на місце, але без комуністичної символіки. Пропозиція більшістю голосів була підтримана.
Заступник міського голови секретар міської ради Олег Свідерський нагадав, що 1 грудня 2014 року – день створення 14-ої ОМБр, а також ознайомив із заходами, які плануються до зустрічі бригади. Вона незабаром повертається на місце постійної дислокації. Зустріч відбудеться на площі Героїв, будуть відзначені кращі воїни, очікуються виступи представників командування, обласного керівництва. Потім у КМЦ відбудеться святковий концерт. Про дату зустрічі воїнів буде поінформовано пізніше. На запитання членів ради про готовність казарм Олег Свідерський відповіді не дав, але сказав, що є проблема з асфальтуванням території військової частини. Цю проблему наразі вирішує обласна держадміністрація. Секретар міської ради повідомив, що керівництво міста надає постійну допомогу частині, зокрема, постачали спортінвентар, а також зараз надана техніка для ремонту складів.
Про впорядкування дорожньої розмітки та знаків на вулицях Луцькій і Устилузькій, а також про врегулювання руху пішоходів і велосипедистів по велодоріжці на вулиці Ковельській доповідав заступник начальника управління житлово-комунального господарства Сергій Мамалига. Він наголосив, що відповідно до нового асфальтового покриття планується і нова розмітка. Надійшло серйозне зауваження з приводу того, що на велодоріжці поставлено знак велопішохідної зони, що не одне і те ж. Також висунута і підтримана пропозиція про відновлення доріжки від переїзду на вулиці Ковельській біля собору Юрія Переможця.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі