Ожили старі світлини нашого древнього міста

Працівниками адміністрації державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» ще у 2014 році започатковано збір спогадів про Володимир-Волинський, а також проведення круглого столу за зібраними матеріалами, які мають бути залишені прийдешнім поколінням.
Уже четвертий рік триває ця робота. Розповіді авторів спогадів розміщуються на сторінках чергової збірки. А сама книга називається «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» (Людські долі). Щоразу до участі в написанні спогадів долучається все більше громадян. Ця акція викликала у володимирчан неабиякий інтерес. Книга багато ілюстрована, адже в сімейних архівах кожної людини є чимало світлин, і ці старенькі, іноді пожовклі та вицвілі фото є справжнім скарбом для істориків.
Така робота триватиме і в майбутньому, аби зібрати якнайбільше матеріалів про наше історичне місто, його духовну і культурну спадщину, дізнатися, яким був Володимир за часів наших бабусь та дідусів. Через прийдешні десятиліття наші онуки і правнуки прочитають цю величну історію нашого міста.
26 липня 2017 року у КМЦ вже традиційно зібралися небайдужі громадяни, аби поринути спогадами в минуле. На екрані ожило наше місто в день свого 1000-ліття, промайнули обличчя володимирчан, яких вже немає серед нас. Поміж ними вмонтовані сучасні герої книги. Хтось із них є уродженцем міста, а когось доля привела сюди. Серед них Святослав Павлось, Мирослава Захорова, Ганна Сиротюк. Засідання круглого столу відкрив директор державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк. З вітальним словом виступила заступник міського голови Лариса Кулікова. Зворушливими спогадами ділилися Маргарита Червінська, Любов Кригер, Галина Микита, Ярослав Царук, Лев Гавриленко, Володимир Шостакевич. Чотири книги, які вже надруковані, читати цікаво і захоплююче. За словами співробітників заповідника Романи Кучерявої, Світлани Федосєєвої, Орисі Вознюк, Петруні Гринчук, які слухали і обробляли розповіді людей, хотілося плакати, як і героям книги. Володимир Пикалюк, подякувавши всім за роботу, запрошує мешканців міста до активної співпраці щодо створення справжнього літопису Володимира.
Антоніна Солодуха, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі