«Ой жіночки-чарівниці, запрошую усіх на вечорниці»

Під такою назвою відбулося чергове засідання клубу за інтересами «У колі друзів», який з 2013 року діє при Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці.
Ведучі фольклорно-етнографічного свята Тетяна Гричук та Тетяна Абаліхіна торкнулися обрядів та звичаїв наших предків. Президент клубу Марія Гудзенко розповіла про самобутні традиції українського народу, культуру та побут, пов’язані зі святами зимового календарного циклу.
Святковий настрій створювали колядки, щедрівки, що лунали у приміщенні бібліотеки. Учасники клубу віншували присутніх, бажаючи щастя, добра, здоров’я, а нашій Україні – миру та єдності. Ну а яке ж свято без справжнього українського частування? Учасниці зустрічі приготували страви, які є традиційними у нашого народу під час новорічних та різдвяних свят.
Книжкова виставка літератури «Зима іде – свята веде» доповнила масовий захід матеріалами про світ українських святкових традицій.
За словами працівника бібліотеки Тетяни Абаліхіної, з ініціативи якої і був створений клуб за інтересами, засідання у такій формі відбуваються уже не вперше і завжди збирають чимало глядачів. А ще вона із захопленням розповіла про їхнє незвичайне коло друзів: «Наш клуб об’єднав різних за віком та фахом людей для всебічного задоволення духовних потреб, проведення змістовного дозвілля, розвитку та удосконалення творчих здібностей шляхом спілкування та обміну інформацією. До його складу входить 15 осіб, і виглядає він цілком солідною організацією: має свій статут, постійно діючу раду клубу та президента. Девіз клубу за інтересами «Єдина справжня розкіш – це розкіш спілкування».
У затишному колі друзів проходять майстер-класи, літературні та мистецькі вернісажі, години корисних цікавинок, святкові калейдоскопи, етнографічні подорожі, вечори поетичного настрою. І все ж головним у їхній діяльності є спілкування, помножене на зворушливі спогади.
Підготувала Анна Коваль

Розділ новин: 

Коментарі