Освоєння коштів залишається найбільшою проблемою міста

Питання про освоєння коштів та самовільні забудови на території міста було в центрі уваги на щовівторковій нараді міськвиконкому з керівниками відділів. Міський голова Петро Саганюк повідомив про те, що є наказ міністра оборони щодо переліку військових будівель, які підлягають субвенції у 2016 році. 44-квартирний будинок для військових у Володимирі-Волинському запланований до здачі у грудні 2017 року. Великою проблемою є відсутність коштів на оплату енергоносіїв у ТМЦ. Якби держава виплатила субвенції на  медицину і освіту, кошти б вивільнилися. На жаль, субвенції поки що залишаються на рівні обіцянок. Знову піднімалося питання про інвестиційні проекти та виконавську дисципліну. 28 жовтня, у день визволення України від фашистських загарбників, плануються заходи, зокрема покладання вінків до обеліска.
Після наради Петро Саганюк зустрівся з представниками ЗМІ і відповів на їхні запитання:
-Відбувся тендер на будівництво центру зайнятості. Ваші враження?
-Враження у мене таке, що ці тендери ніхто не контролює. Якщо тендер проводиться, то повинні виставлятися певні умови. Підрядник, який виграв тендер, повинен мати відповідну матеріальну базу, нести відповідальність за якість і вчасність виконання робіт. Йому потрібно ставити жорсткі умови щодо термінів виконання замовлення, а головне – щодо освоєння коштів. Якщо він не виконав свого завдання, не використав як слід кошти, має сплатити великий штраф. Сьогодні тендер щодо центру зайнятості виграла луцька фірма «Гідротехмонтаж». Як ця фірма, яка має у штаті 5 людей, до 1 січня освоїть 6 мільйонів гривень? Мені соромно перед Ігорем Володимировичем Гузем, який вибив ці кошти. А винна керівник обласного територіального центру пані Кучмук. Це вона проводила тендер і вона повинна була слідкувати, як він проводиться. Має бути жорстка відповідальність підрядника перед замовником.
-Складається враження, що є проблема з освоєнням коштів і по 44-квартирному будинку?
-Звичайно, є, якщо здача будинку запланована на грудень 2017 року, що суперечить розпорядженню прем’єр-міністра. Я цього не розумію.
-Петре Даниловичу, газета «Місто вечірнє» опублікувала статтю про «Амілу». Це викликало бурхливі відгуки у соцмережах і відкриті заяви про те, що стаття була написана «на замовлення». Якщо так, то ким? Чи могла це бути міська рада?
-По-перше, я не читаю соцмереж. Міська рада бути замовником ні в якому разі не могла бути. Це виключено. До речі, і в соцмережах теж пишуть «на замовлення».
-Є електронна петиція про грошову компенсацію земельних ділянок учасникам АТО.
-Це має вирішуватися на державному рівні, адже держава пообіцяла пільги. Де взяти земельні ділянки, якщо їх немає? У нас 570 заявок від учасників АТО. Я б усім їм дав земельні ділянки. Я всіх їх розумію. Будемо давати землю під забудову в районі цукрового заводу. Але ж не всім земля потрібна під забудову. Декому потрібні квартири. А квартири коштують нині дорого. Ми не можемо придбати квартири всім бажаючим. У нас ще залишилися без квартир три вдови загиблих в АТО.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі