«Освітлення у Володимирі-Волинському стане сучасним і матиме декоративно привабливий вигляд»

Саме таким в недалекому майбутньому бачить наше місто керівник житлово-комунального управління міськвиконкому Віктор Фіщук.
Як відомо, міська влада приділяє значну увагу тому, аби наш древній Володимир мав вигляд сучасного європейського міста. Фактично на кожній нараді у міськвиконкомі підіймаються і активно обговорюються питання щодо ремонту вулиць, відновлення фасадів будинків та тротуарів, а також реконструкції освітлення. Ні для кого не секрет, що освітлення міських вулиць застаріле, не має сучасного вигляду, а тим більше потужності. У прилеглих до центральних вулиць районах воно взагалі відсутнє. Та все ж, долаючи економічні негаразди, місто поступово крокує вперед. Встановлено освітлення на вулиці Привокзальній. Нині відбувається реконструкція освітлення на вулиці Устилузькій. У найближчий час засвітять нові ліхтарі на вулицях Ковельській, Зимнівській, Пилипа Орлика, в селищі цукрового заводу, а також на прилеглих до них населених територіях. А що далі? Чи засяє вечірньої пори наше місто у майбутньому? Чи все-таки деякі райони і надалі будуть поглинуті темрявою? В чому ж перевага сучасного освітлення над тим, яке залишилося у спадок з радянських часів? З цими питаннями кореспондент «Міста вечірнього» звернулася до начальника житлово-комунального управління міськвиконкому Віктора Фіщука.
-Сучасне освітлення є економним і має декоративно привабливіший вигляд, ніж застаріле, - сказав Віктор Фіщук. – Це освітлення буде чудово вписуватися в інфраструктуру міста. Звичайно, у майбутньому планується, що всі райони будуть освітлені. Для цього вже створено шість комплектів проектно-кошторисної документації. Найперше увага буде звернена до першого і другого військових містечок. Тут і вулиці, і всі прибудинкові території мають бути підключеними до мережі центрального освітлення.
Нині живлення всіх мереж відбувається з 21-го трансформатора підстанції. Це дуже незручно, тому що у випадку поломки бригадам потрібно шукати причину, усувати її, і для цього необхідно відключати від електромережі ряд вулиць, а на це затрачається час, і люди потерпають від відсутності електроенергії. Отож реконструкція освітлення просто необхідна. Планується на «Полігоні» встановити диспетчерський пульт, де одночасно включатимуться та виключатимуться всі мережі міста. У нашому Володимирі 238 вулиць. Освітлено – 236. Проблема з освітленням у районі нафтобази. Там свої нюанси. На центральних вулицях освітлення облаштовано за методом «опора в опору», а на нецентральних – через опору.
Проте не можна обминути питання про необхідність відключення світла, якщо трапиться аварійна ситуація на одній вулиці, в результаті якої залишаться без електроенергії інші. Віктор Миколайович дав хороші прогнози на майбутнє:
-Ось якраз у цьому перевага того, що всі підстанції будуть підключені до єдиного пульта. При надходженні сигналу про неполадки відразу буде видно, де саме причина аварії, і тоді зникне потреба відключати декілька вулиць. Буде відключена тільки та, де відбулася поломка.
Отже, як бачимо, перспективи справді досить хороші. Залишається лише надіятися, що всі плани будуть – нехай і поступово, але наполегливо – втілюватися у життя.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі