Освітлення у Фалемичах чекають ще з 2015 року

Перекази свідчать, що багато століть тому на південний схід від зимнівської резиденції князів володимирських серед пологих пагорбів була кузня. Майже весь час рухалися у напрямку до кузні вершники і поверталися назад з чарівними мечами в руках. Мечі ці самі зрубували голови ворогам, які сунули на волинську землю. Довгобороді ковалі, вручаючи витязям мечі, промовляли: «Хвали мечі!» «Хвали мечі!» - вигукували вершники. І слава про майстерність ковалів котилася по всій Волині. Так і називати стали селище ковалів – «Хвали мечі». Змінилися часи. В далекому минулому залишилися ковалі, які кували чарівні мечі, а село живе і понині, тільки назва його асимілювалася у Фалемичі.
Фалемичі до ІІ Світової війни було великим селом. Та з часом люди стали переселятися у Зимне і районний центр. Все менше мешканців залишалося в рідному селі. Багато будинків стоять пустками. Але життя триває. Довгі вулиці озеленені, біля кожної оселі рясніють квіти. Деякі садиби прикрашає сучасний декор садків, дитячі майданчики. Все частіше їздять по вулиці сучасні автомобілі. У Фалемичах працює ФАП, Свято-Покровська церква УПЦ КП. П’ять разів на день сюди заїжджає маршрутний автобус, який відвозить до Зимнівського НВК і привозить додому місцевх школярів. Раніше рейсів автобуса було сім. Нині два рейси відмінено, і відновити їх поки що не вдається попри велике бажання мешканців.
Фалемичі – справжній земний рай. Віддаленість від траси створює тут відчуття спокою і затишку. Цьому сприяють розлогі верби і зелені луги, що оточують село з усіх боків. Трішки додає шуму залізниця сполученням Львів-Ковель, яка проходить біля села, але потяги в цій місцевості їздять не так вже й часто. Отож Фалемичі заслуговують на те, щоб тут зробили зону відпочинку. Однак мешканці небезпідставно вважають, що про їхнє село забули. Дорожнє покриття тут не в найкращому стані. Ще в 2015 році обіцяли зробити освітлення, але віз і нині там. Невдоволення діяльністю керівництва Зимнівської ОТГ в селі таки відчувається.
І все ж у гарному селі Фалемичі живуть люди роботящі, привітні, добрі, надзвичайно гостинні.
Антоніна Булавіна, с. Фалемичі, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі