«Остапа понесло»

Недільну гутірку відкривав відомий журналіст, письменник львів’янин Остап Дроздов. На зустріч із знаменитістю зібралося чимало люду: і молодих, і старших. Вмостившись на своєрідних стільцях із солом’яних тюків, вловлювали кожне слово неординарного журналіста. Привіз він з собою два романи: «№1» і «№2». Перший - це своєрідна сповідь самого Остапа, його родини від того часу, коли сам себе запам’ятав. А роман «№2» - це своєрідне відчуття думок. Думок різних, але як би не мислив автор цієї книги, він старався не акцентувати на гострих політичних темах, але в той же час реагувати на усі проблеми.
- Ось, наприклад, - сказав Дроздов, - дали Україні безвіз, масово виїжджають за кордон українці не на екскурсії, а працювати, навчатися, виїжджають «уми», яких там з потрухами забирають. Хтось засуджує цих людей, а я - ні, бо кожен із них хоче почуватися вільною людиною. Лише перезаснування держави може щось змінити, а інакше це списана країна.
Остап Дроздов - скептик. Вважає, що держава заснована на неправильних засадах і це призведе до краху, якщо повністю не змінити устрій, владу. 2014 рік змінив багато, але неправильною дорогою пішла країна, а ще слід рвати болісний зв’язок з минулим, з його прокомуністичним, колгоспним менталітетом.
- Молодь – це майбутнє, і хай не гніваються люди старші, але це вже «одпєтий» матеріал, - сказав Дроздов.
На запитання, кому із політиків можна повірити, відповів лаконічно: «Немає жодного політичного середовища, яке могло б змінити хоч щось в Україні». Наказав молодим не рватися у політику, це рівнозначно, що лягати в труну, бо все одно обведуть кругом пальця, куплять, зроблять залежним. Краще бути активною людиною, творити неполітичні справи.
Говорив пан Остап і про двомовність, яку останнім часом нам нав’язують. Без держави ми цього не зробимо, щоб в Україні була одна мова і скрізь вона звучала. Пан Остап сказав, що на свої передачі «Прямим текстом», «У Дроздова» на телеканалі «ZІК» він не запрошує представників опозиційного блоку.
- А стикнути у студії двох людей, наприклад, представника опозиційного блоку і відому усім Ірину Фаріон, то уявляєте, що то за передача буде. Тут у самого іноді нерви не витримують, - сказав Дроздов.
Остап Дроздов не дозволяє навіть собі давати оцінку співрозмовнику. Кожен сам зробить висновок. Не треба «розмазувати» людину. Є такі крилаті слова: «Дабы дурь каждого была видна». А закінчив Остап свою гутірку словами:
- Не варто окриляти людей, якщо вони не хочуть з тобою в небо.

Розділ новин: 

Коментарі