«Останнє слово має бути за медиками, а не за політиками»

Робота комунальних підприємств узимку і безпека пішоходів на зимових вулицях міста, утилізація відходів ТзОВ «Пан Курчак», виконання міського бюджету, виплата зарплати гірникам і створення госпітальних округів – основні питання, які обговорювалися під час зустрічей представників місцевих мас-медіа із заступниками міського голови Нововолинська Володимиром Рожелюком та Андрієм Сторонським у п’ятницю 10-го лютого.
Розповідаючи про прибирання міста від снігу та інші проблеми, пов’язані з негодою, Володимир Рожелюк наголошував, що вся снігоочищувальна техніка постійно працює на дорогах, але роботі грейдерів дуже заважають залишені вночі на проїжджій частині міських доріг автомобілі. Особливо часто це спостерігається на вулицях Грушевського, Святого Володимира, проспекті Перемоги, бульварі Шевченка. Тому до боротьби з порушниками залучено поліцію, яка відслідковуватиме незаконні паркування й накладатиме на водіїв штрафи. Не задовольняє заступника мера й ситуація з розчищенням території біля зупинок та на віддалених вулицях. Вислухавши зауваження журналістів стосовно зовсім не очищених від снігу тротуарів у провулку Поштовий (від «Укртелекому» до бульвару Шевченка), заледенілі тротуари і відсутність виїзду на трасу на вулиці Січових Стрільців та злегка присипаний піском лід перед приміщенням самої мерії, посадовець пообіцяв виправити ситуацію. Він також звернувся до власників магазинів та офісів із проханням подбати про безпеку відвідувачів: постелити килимки на слизьких східцях й очистити від снігу та льоду територію біля своїх установ. У Нововолинську в осередку суспільної служби, на мікрорайоні «Шахтарський», 36, працює пункт обігріву, де можна погрітися і безкоштовно випити гарячого чаю з печивом, поїсти, а у разі переохолодження – отримати медичну допомогу. Далі Володимир Рожелюк зауважив, що через низьку температуру значно зросли витрати газу, і це позначиться на оплаті за комунальні послуги. Тому містянам, які ще не мають у своїх оселях лічильників, саме час подумати про їх встановлення, тим більше, що газовики встановлюють їх безкоштовно. Інакше потім це доведеться робити власним коштом. Посадовець також повідомив про відновлення державної програми «Теплі кредити», яка через «Ощадбанк» допоможе усім бажаючим утеплити житло й замінити на енергозберігаючі вікна та двері. Заступник мера висловив свою позицію і щодо утилізації відходів підприємством «Пан Курчак», власником якого є народний депутат Сергій Мартиняк. Незважаючи на всі попередження і приписи, підприємство й далі продовжує скидати пір’я, кров та інші відходи виробництва в ями, вириті поблизу міських очисних споруд, створюючи загрозу навколишньому середовищу, яка може обернутися екологічною катастрофою для міста і виникненням епідемій. Тому, за словами посадовця, поліції доручено фіксувати усі порушення, за які керівництво підприємства має нести відповідальність (5100-13600грн. – для мільйонера! – ред).
Перший заступник міського голови Андрій Сторонський повідомив журналістам, що бюджет міста за січень перевиконано на 570тис.грн., які будуть розподілені на найважливіші потреби бюджетників. Але в той же час місту не вистачає 4,8млн.грн. на зарплату в ЦМЛ, а також є проблеми з виплатами непедагогічним працівникам, які фінансуються з місцевого бюджету. Андрій Сторонський також повідомив, що 24 лютого відбудеться чергова сесія міськради, порядок денний якої вже нараховує 51 питання. Йшлося і про зарплату шахтарів. За словами посадовця, підземним гірникам виплачено 30 відсотків заробітку за грудень і 15-20 – за січень (іншим – менше). Висловив заступник мера свою точку зору й на питання створення госпітальних округів та об’єднання територіальних громад.
-Я вважаю, що трьох госпітальних центрів для Волині замало, але 8, як пропонують депутати облради, забагато. Не може лікарня, де проводиться сотня операцій на рік, немає відповідних умов, обладнання та досвідчених фахівців, претендувати на госпітальний округ. У Нововолинську ж лише за минулий рік в лікарню було вкладено більше 10млн. додатково, а це треба робити поступово, щороку. І останнє слово в цьому питанні має бути за медиками, а не за політиками. Гадаю, що навряд чи наші нардепи готові лікуватися самі та лікувати своїх родичів у лікарні, де проводиться одна операція на місяць. Що стосується військових, то їхнє лікування в цивільних медзакладах можливе лише після відповідного дозволу начальника військового госпіталю. До речі, одне з питань, яке обговорюватимуть на сесії, стосується передачі частини коштів Поромівської та Грядівської громад Нововолинській ЦМЛ на лікування хворих мешканців сіл, є відповідна домовленість із керівниками ОТГ. Сума визначатиметься з кількості пролікованих хворих у 2016 році. На даний момент один ліжко-день перебування хворого на стаціонарі обходиться лікарні у 320грн., іногородні платили благодійні внески 300грн. Тепер жителі згаданих громад їх не платитимуть, - зазначив заступник мера.
Насамкінець він поінформував, що епідеміологічний поріг застудних захворювань у місті не перевищено, тому вводити карантин немає потреби.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі