Особовий склад Володимир-Волинського відділення поліції пройшов перший етап атестації

На Волині триває процес атестації працівників поліції. Аби потрапити до новоствореного правоохоронного органу, потрібно пройти перевірку на професійну придатність, яка складається з двох етапів.
Як стало відомо з офіційних джерел, на першому етапі, який уже завершився, кандидати на посади поліцейських складали два тести. Перший – на виявлення аналітичних здібностей та вміння логічно мислити. У тестах містилися задачі відповідного змісту, які потрібно було розв’язати. Другий – оцінка рівня знань усієї законодавчої бази, якою керується поліція України. Для кожного підрозділу і кожної посади у поліції пропонувалися окремі запитання. Кожен із двох тестів складався із 60 запитань, відповісти на всі потрібно було за дві години. Аби пройти на другий етап атестації, необхідно було набрати не менше 50 балів із 120 можливих. Після обробки даних результати заносилися в особові справи претендентів.
На другому етапі атестації, який на даний час триває, атестаційні комісії проводять співбесіди з претендентами з метою виявити їхні особистісні якості, психологічну відповідність професії. При цьому враховуються дані з особових справ, досьє, наявність скарг та інше. Претендент не знає, до якої саме комісії потрапить для проходження співбесіди.
Після співбесід деяким працівникам і особливо керівному складу поліції рекомендують пройти перевірку на поліграфі.
Атестація проводиться за графіком у головному управлінні національної поліції Волині у Луцьку.

«Не ми атестуємо, а нас атестують»
За інформацією, наданою начальником відділу комунікацій ГУ НП України у Волинській області Віктором Гомолем, голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе погодила персональний склад атестаційних комісій, які оцінюватимуть професійні та особистісні якості працівників волинської поліції та прийматимуть фінальні колегіальні рішення щодо їхньої придатності до служби в поліції. Всього сформовано шість атестаційних комісій, до кожної з них увійшли по три представники громадськості, ЗМІ та правозахисних організацій. Персональний склад відбирався у відповідності до вимог, таких як мотивація, бажання зробити свій внесок у процес реформування правоохоронних органів, знання у галузі правоохоронної діяльності чи юриспруденції, знання Наказу №1445/27890 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських», бажаний досвід роботи у правозахисній сфері, журналістиці чи у сфері управління персоналом, здатність до логічного мислення, відсутність радикальних поглядів та переконань, об’єктивність та неупередженість у прийнятті рішень та інше.
Голова комісії №1 – Максимчук Іван Миколайович, представник Департаменту карного розшуку Національної поліції України; комісію №2 очолив Полозенко Павло Миколайович, представник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України; голова комії №3 – Павленко Руслан Васильович, представник Департаменту карного розшуку Національної поліції України; голова комісії №4 – Яскевич Святослав Євгенович, представник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України; голова комісії №5 – Лавренчук Володимир Вікторович, представник Головного слідчого управління Національної поліції України; голова комісії №6 – Гурський Сергій Юрійович, представник Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України.
-Дехто думає, що Головне управління національної поліції у Волинській області атестує поліцейських. Насправді це не так, адже не ми атестуємо, а нас атестують. До персонального складу атестаційних комісій не входить жоден співробітник нашого управління, - повідомив Віктор Гомоль.
Процес атестації співробітників ГУ НП України планується завершити до кінця березня. 2016 року.
Начальник Володимир-Волинського відділення поліції Михайло Бобик розповів, що всі його підлеглі пройшли перший етап атестації. Результати різні: хтось набрав 55 балів, а хтось понад 100. Нині поліцейські готуються до проходження співбесід.
Нагадуємо, що кожен із нас може подбати про чистоту рядів поліції і вплинути на результати атестації. Для цього потрібно надати атестаційним комісіям Національної поліції інформацію про неправомірну поведінку будь-якого співробітника поліції Волині, заповнивши форму на сайті ГУ НП у Волинській області www.vl.npu.gov.ua/. У разі порушення працівниками поліції прав та законних інтересів громадян потрібно звертатися на «телефон довіри» (0332) 74-21-20.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі