«Основне, що повинна зробити українська поліція, – це повернути довіру народу»

Такої думки майор поліції, учасник АТО Валерій Шандалко.
Політичний режим, який панував в Україні до Майдану, аж ніяк не сприяв утвердженню законності та демократичності, а тому довіра народу до правоохоронних органів різко похитнулась. Під час Революції Гідності, коли органи правопорядку виконували злочинні накази, ця довіра майже зійшла нанівець. Стало очевидним, що міліція зовсім не з народом, що в надрах цього суспільного інституту неприховано процвітає корупція, що люди в міліцейський формі захищають інтереси заможних громадян і відкрито попирають права простих людей. Склалося враження, що народ залишився сам на сам зі своїми проблемами, оскільки в органах немає порядних, чесних людей… Але це не так. Як казав мудрець, навіть серед голодних хижаків є той, у якого є розум і серце.
Майор поліції Валерій Шандалко – порядна і чесна людина. Так про нього думають всі, хто близько знає цього молодого чоловіка. Зустріч кореспондента з Валерієм Шандалком показала, що пан майор із тих, про кого кажуть: «На своєму місці».
Народився Валерій 23 квітня 1983 року у сім’ї військового. Раннє дитинство його пройшло у Ленінграді, а у 1993 році родина повернулася на Волинь. У П’ятиднях, рідному селі батьків, хлопчина закінчував дев’ятирічну школу. У 1998 році Валерій вступив до Володимир-Волинського сільськогосподарського технікуму, згодом у 2002-2004 роках проходив службу у 51-й бригаді, а після цього півроку стажування в міліції. Під час служби в армії молодий солдат вступив на 3-й курс Львівського аграрного університету. 11 березня 2009 року Валерія Шандалка зарахували курсантом Волинського училища професійної підготовки працівників міліції.
Працював дільничним інспектором і у Володимирі-Волинському, і в рідних П’ятиднях. У 2007 році у житті Валерія відбулася щаслива подія. Він одружився. Його дружина Наталія Анатоліївна за фахом економіст. Нині у подружжя двійко дітей – син Юра і донька Софійка.
Валерій мріяв про глибшу професійну освіту, а тому в 2009 році вступив до Кримського юридичного інституту – філіалу Одеського державного університету. Після скорочення цього закладу навчався у Дніпропетровському університеті.
2015 рік увійшов у біографію Валерія Леонтійовича як рік, коли потрібно було проявити свою мужність і відданість Вітчизні. Він двічі був у зоні АТО, служив у районі Краматорська. Нині Валерій Шандалко служить у відділі профілактики правопорушень і відносно майбутнього новосформованої поліції має свою позицію.
- Основне, що повинна на даний час здійснити поліція, – це повернути довіру народу. Необхідно підіймати ідейний порив службовців правоохоронних органів. Поліцейський має бути на своєму місці. Він – захисник правопорядку, а значить – і закону. Звичайно, громадськість не повинна стояти осторонь. Я більш ніж впевнений, що ніколи не настануть такі часи, коли поліцію всі абсолютно будуть любити, - каже Валерій Шандалко. – Завжди знайдуться ті, хто порушуватиме закони, а тому і вони самі, і члени їхніх сімей любити правоохоронців не будуть. На жаль, у суспільстві переважає суб’єктивне ставлення, а не об’єктивне. Та, на мою думку, необхідно зробити жорсткішим законодавство. Рівними і відповідальними перед законом мають бути всі громадяни. Не можна допускати, щоб людина, яка скоїла правопорушення, прикривалася заслугами чи широкими спинами татусів. Закони не діятимуть, якщо одні поважатимуть їх, а інші – зневажатимуть. Хочу звернутися і до друзів-«атовців». Безумовно, що ці хлопці пройшли справжнє пекло, заслужили велику повагу і низький уклін, але іноді складається враження, що дехто воював не за народ, не за Україну, а за пільги. Народ, звичайно, підтримує надання пільг воїнам АТО, але не потрібно це робити в ущерб того ж таки народу.
На питання про те, чи відчуває Валерій Леонтійович позитивні зміни в поліції, він відповів, що зміни поки що торкнулися матеріального забезпечення. Але ще справ непочатий край. Незадовільним є той факт, що у місті та районі чергує лише одна машина, потребують ремонту кабінети, слабке оснащення комп’ютерами.
- Але ми все переборемо, - впевнений Валерій Шандалко, - якщо кожен на своєму місці залишиться вірним тим моральним зобов’язанням перед народом, які на себе взяли. Народ знову повірить в охоронців порядку і закону, знову довірить їм свій спокій.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі