Основ старовинного мистецтва наших предків навчалися діти на майстер-класі «Писанка мальована, з любов’ю дарована»

На українських землях давні народні традиції поетично сплелися із християнством. І писанки писали задовго до появи такого свята як Великдень. Цей звичай бере витоки із символічного значення яйця, яке майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом сонця. А згодом яйце у слов’ян стало символом весняного пробудження землі, перемоги життя над смертю.
30 березня у фойє районного будинку культури відбувся майстер-клас із писанкарства «Писанка мальована, з любов’ю дарована», який організували відділ культури та туризму і відділ освіти, молоді та спорту РДА. Провести цей майстер-клас були запрошені майстри з міста та району. Писати великодню писанку учнів шкіл району навчали майстриня Любов Франчук, викладач педагогічного коледжу імені А.Ю.Кримського Валентина Залуніна, вчитель ЗОШ І-ІІІст. с.Березовичі Оксана Шпига, керівники гуртків районного будинку школяра Валентина Серпухова, Галина Аверкієва та Олена Смаль, а також працівники терцентру соціального обслуговування Інна Сікорська та Альона Пальонка. Для кожного майстра було підготовлене особисте робоче місце і все, що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та вже розмальовані писанки для зразка.
Хлопці та дівчата дізналися про історію писанки, її символіку та регіональні особливості писанкового розпису, техніку виконання і застосування отриманих знань на практиці. Валентина Залуніна розповіла присутнім про зміст закодованих символів і особливості розпису великодньої писанки.
Музично-хореографічну композицію гостям дійства представили вихованці хореографічного гуртка будинку культури с.Березовичі та учні місцевої школи.
Також для відвідувачів закладів освіти та культури району й об’єднаних територіальних громад підготували виставку великодніх композицій.
-Надзвичайно важливо зберігати народні традиції, - підсумовує захід начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун, – адже звичаї несуть в собі духовну цінність, вчать дітей добра та поваги до історії рідної землі. І сьогодні ми з особливим трепетом та позитивними помислами виготовили яскраві й унікальні писанки, які вже зовсім скоро прикрасять наші великодні кошики та святкові столи.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі