«ОСББ: кращого на даний момент в Україні немає»

15 вересня у приміщенні Володимир-Волинської музичної школи відбувся семінар під назвою «Від ідеї до проекту», організований фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» для освітян та представників ОСББ. Керівник Західної філії діяльності фонду Андрій Алексюк коротко розповів про п’ятирічну діяльність фонду, про вагомі результати та перспективи. Він наголосив, що нині особлива увага фонду прикута до розвитку закладів освіти, допомоги хворим дітям, але оскільки фонд співпрацює лише у співфінансуванні, участь батьків є обов’язковою.
Проекти та програми фонду детально охарактеризувала Олена Ітані. Увагу присутніх вона особливо акцентувала на проекті «Ініціативні групи», в якому діють декілька програм. Пані Олена ознайомила з документацією, яка необхідна для реєстрації у проекті. Цікаво було дізнатися, що завдяки фонду на Волині діють міжнародні гранти, які дають можливості для становлення майбутніх лідерів, розроблені спеціальні стипендії для художників та скульпторів, стипендії для митців. Для навчальних закладів передбачена можливість організувати партнерство зі школою Європейського Союзу, а також навчатися у сусідній державі у рамках програми «Відкрита Польща». Ці програми розраховані на те, щоб і педагоги могли підвищувати свою кваліфікацію у навчальних закладах Євросоюзу. Олена Ітані наголосила, що для наших зарубіжних партнерів важлива причина участі людей у тому чи іншому проекті, а також наслідки співпраці.
Проте більшу частину слухачів семінару представляли голови та члени новостворених ОСББ. З цією метою до слова був запрошений Андрій Кремський, який розповів про проект «Сприяння розвитку ОСББ та ОСН». Він зазначив, що для розвитку цього проекту Ігор Палиця виділив півтора мільйона гривень. Пріоритетним у проекті є питання енергозбереження. Пан Кремський акцентував увагу на тому, що ОСББ є юридичною особою, а тому має дотримуватися статусу неприбутковості та витрачати кошти лише на свій об’єкт.
Слухачі семінару піднімали ряд болючих питань, зокрема щодо встановлення загальнобудинкових лічильників, незадовільного стану каналізаційних систем, встановлення відповідних рахунків за нічне освітлення, наявності води у підвалах тощо. Та найболючішою проблемою у місті є відсутність кваліфікованих спеціалістів. Андрій Кремський пообіцяв, що члени ОСББ матимуть нагоду зустрітися з юристами, отримати консультації спеціалістів з різних сфер побуту та благоустрою територій. Фонд і надалі співфінансуватиме створення дитячих майданчиків, перекриття будинків, ремонт інженерних мереж та під’їздів тощо.
«ОСББ – це не ідеальна форма, є недоліки, але кращого на даний момент в Україні немає», - ця думка Ігоря Палиці стала головною на семінарі.
Нагадаємо, що у Володимирі-Волинському діє відділення фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», керівником якого є Вікторія Кашура. Офіс відділення знаходиться за адресою: вулиця Ковельська, 42.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі