Оригінальні ляльки Вікторії Нечипорук приваблюють навіть немовлят

-клієнтів у міському відділенні «ПриватБанку». Відповідну освіту – «Менеджмент організацій» – здобула у Волинському інституті економіки і менеджменту.
Коріння її захоплення проросло ще в дитинстві. Хист до шиття маленька Віта перейняла від своєї бабусі Зінаїди Василівни, яка свого часу працювала швачкою у військовому ательє.
-У нас вдома була старенька швейна машинка. Бабуся шила одяг, а я з її допомогою – вбрання для ляльок. Мама навчила мене вишивати. Спочатку це були дрібні вироби, згодом нитками вишила сорочки чоловікові та похреснику, а також весільні рушники.
В особистій колекції Вікторії дуже багато ікон та пейзажів, вишитих бісером. Цю техніку, що стала улюбленою, вона освоїла самостійно. Навіть на власне весілля, організоване у національному стилі, дівчина вишила гарне вбрання: її весільну сукню і сорочку нареченого прикрашало вишукане оздоблення з ніжним блиском. А створювати ляльки почала три роки тому:
-У подруги народилася донечка, тож хотілося подарувати малечі щось оригінальне. Вирішила пошити дитячий плед і зробити подушки у вигляді літер її імені: АННА. Подарунок дуже сподобався і молодій матусі, і дитинці: немовля з цікавістю його розглядало.
Так окрилена натхненням Вікторія стала рухатися далі у цьому напрямку. Переглянувши в Інтернеті ролики з майстер-класами із виготовлення текстильних ляльок «Тильда», почала шукати відповідний матеріал. Для цього знадобилася бавовняна тканина, холофайбер в якості наповнювача, штучне волосся (треси або шиньйони) та елементи декору (ґудзики, мереживо, намистинки). Спочатку використовувала китайську бавовну, а згодом знайшла корейську – якіснішу, гіпоалергенну, яка не шкодить здоров’ю дитини. Нове хобі для Вікторії стало значно цікавішим за попередні.
Але справжній художник завжди прагне до розвитку, опановує різні техніки, вдосконалюється.
-Раптом в одній із соціальних мереж побачила сторінку майстрині Оксани Городнікової, яка виготовляє ляльки з вишитими елементами обличчя: оченятами, носиками та ротиками. Такі ляльки виходять більш живими, радісними і позитивними, - продовжує розповідь Вікторія. – Вони мене вразили з першого погляду. Для їх створення використовую вже готові викройки. Спочатку роблю вишивку, потім з’єдную деталі, наповнюю холофайбером. А далі відкривається простір для фантазії. Дизайн одягу, його оздоблення вигадую самостійно. Взуття для ляльок – туфельки, кеди, чобітки – замовляю через Інтернет.
Але не лише ляльками обмежується світ захоплень майстрині. Вона виготовляє різноманітні іграшки, в тому числі об’єднані певною тематикою. Наближаються новорічно-різдвяні свята, і Вікторія заздалегідь почала до них підготовку. Вона шиє кумедних сніговичків, янголят та навіть ялинкові прикраси у вигляді сердечок, звіряток (зайчиків, лисичок), зірочок, а також стилізовані чобітки для подарунків. Вони гарні, яскраві та створюють святковий настрій.
Зазвичай Вікторія роздаровує свої роботи, але інколи під замовлення виготовляє неповторні дитячі іменні гірлянди, що вішаються над ліжечками. Це м’які літери, величиною 15-20см, що кріпляться на стрічку і складають ім’я дитини. Прикрашені вони елементами декору, різноманітними фігурками та візерунками. Малеча від них у захваті. А ще жінка навчилася майстерно робити букети із фруктів, оригінальні квіткові композиції з рослин, що вирощує на квітнику біля будинку.
Захоплення Вікторії цілком підтримує її чоловік, більше того – надихає її на творчість:
-Він перший, хто бачить мої роботи, отже, мій головний критик. Наділений гарним смаком, чоловік частенько дає мені слушні поради, як краще оздобити ту чи іншу іграшку, і спонукає до подальшого розвитку.
Авторські вироби у тренді в будь-які часи. Цінуються вони тому, що кожний з них унікальний, а людина, що їх створює, вкладає у ці витвори частинку своєї душі і дарує естетичну насолоду іншим.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі