Олена Лиходій – фотограф, у якого киплять творчі ідеї

Фотографію ще ніхто не вивчив достеменно і ніколи цього не зробить. Це мистецтво, що має неосяжні глибини.
Вважається, що перше фото зроблено французом Джозефом Непсом завдяки камері-обскуру. Це тривало близько восьми годин, використовувалося сонячне світло. В кінцевому результаті зображення вийшло достатньо чітким, на ньому можна було побачити вигляд з вікна. З того моменту минуло більше 200 років, а для того, щоб зробити фото, зараз потрібно лише натиснути на кнопку. Так фотографія стала для сучасної молоді не лише мейнстримом, а й мистецтвом.
Олена Лиходій з радістю погодилася розповісти про роботу фотографа, а також поділитися своїми навичками. 23-річна дівчина – один із наймолодших та найуспішніших фотографів Володимира-Волинського. За ті півгодини, поки триває наша розмова у маленькій затишній студії, яка відкрилася зовсім недавно, дівчина встигає відповісти на безліч дзвінків від бажаючих зробити у неї фотосесію. Олена – фотограф-несподіванка. Пригадую, близько року тому познайомилася із творчістю цієї талановитої дівчини, і вона запам’яталася мені як чудовий майстер неординарних портретних фотографій. Про жанрове розмаїття своїх фоторобіт та деякі інші аспекти власної творчості Олена люб’язно погодилася розповісти.
-Яке маєте захоплення?
-Фотографувати – це і є моє захоплення, тому що тут поєдналися всі види робіт, які я люблю просто заради задоволення. Я не лише фотографую, а також планую все до фотосесії, готую декор, коли це потрібно, обробляю фотографії. Все це творчі моменти, які дійсно приносять мені задоволення.
-З чого почалося ваше захоплення?
-Я з дитинства любила займатися творчістю: малювала, займалася рукоділлям. Це мені подобалось, але я не хотіла займатися лише чимось одним. Напевно, тому інтуїтивно я після школи пішла навчатися на фотографа. Багато практикувала фотографувати, а певний час просто працювала, хоча це не мало відношення до фотографії. І лише позаминулої осені (2015р.) я зрозуміла, що саме фотографією хочу займатися щодня, саме це мене цікавить.
-Як давно Ви фотографуєте?
-Трохи фотографувала ще з часів навчання у школі. А от коли почала навчатися в Луцьку на фотографа і купила напівпрофесійний фотоапарат, з цього моменту я стала активно фотографувати. Це був уже тепер далекий 2010 рік.
-Чому вирішили займатися саме фотографією?
-Я зрозуміла що саме в цьому виді діяльності зможу себе повністю проявити, адже щоб зробити декор для фотосесії, потрібно вміти малювати, шити і бути майстром на всі руки. Завжди повинна активно працювати уява. Щодня спілкуюся з цікавими людьми. І щодня роблю цінну для людей та для мене справу.
-Що найбільше подобається фотографувати?
-Люблю фотографувати людей, адже вони всі такі особливі. І на світлинах намагаюся підкреслити красу кожного та залишити їм на згадку їхні почуття у знімках.
-Чому вирішили відкрити свою фотостудію?
-Мені потрібно було приміщення, де б я могла втілювати свої ідеї, от я і взялася за відкриття студії. Люблю декорувати, тому постійно мінятиму декорації у студії. Новорічний період уже минув, і незабаром день святого Валентина. Вже підготувала багато сердечок, свічечок та всього іншого для того, щоб атмосфера була максимально милою і романтичною. А ще я готую дитячі костюмчики амурчика з крилами із пір’ячка, щоб сімейні пари, у кого є діти, мали свого «справжнього амурчика». Фотографії нового декору можна побачити на моїх сторінках у соцмережах.
-Фотошоп важливий для роботи фотографа? Чи потрібен він для фото?
-Так, фотошоп важливий, але фотографувати потрібно так, щоб кадр відразу був гарним. Фоторедактори – це лише допоміжний інструмент.
-Фотографів у Володимирі-Волинському чимало. Чим Ви відрізняєтеся від інших?
-Я не дуже слідкую за роботою фотографів нашого міста. Це питання варто задати людям, які фотографувались у різних фотографів, вони зможуть дати точнішу відповідь
-У Вас неабияка фантазія, адже щоразу видумуєте неординарні локації для фото. Де черпаєте ідеї?
-Ідеї знаходжу всюди. Колись навіть зловила себе на думці, що на пікніку, в той час, коли всі відпочивали, я розглядала пейзаж і планувала, яку там можна зробити зйомку. Хоча особливо мене надихає дорога, коли їдеш і нікуди не поспішаєш. Зазвичай у такі моменти в мене наплив ідей та рішень, як ці ідеї втілити в життя.
-Можете сказати, що у Вас є авторський стиль? Як би його охарактеризували?
-Напевно, ні, стилю як такого ще нема, він формується. Я постійно вчуся, і стиль моїх робіт змінюється.
-Чи встигаєте ще чимось займатися?
-Так, завжди знаходжу час на свою сім’ю, яку дуже люблю.
-Що побажаєте фотографам-початківцям?
-Практикуватися, дуже багато практикуватися. Лише так ви станете професіоналами. А ще не бійтесь експериментувати, і тоді у вас усе вийде якнайкраще.
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі