Олег Тимосевич: «Вибори закінчились 25 жовтня 2015 року і з першого засідання сесії депутатський корпус і міський голова мають займатись питаннями місцевого самоврядування»

Депутатську комісію Володимир-Волинської міської ради з питань законності і правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян очолив представник об’єднання “Самопоміч” Олег Тимосевич, який вперше обраний депутатом міської ради. Яке його бачення щодо роботи даної комісії, які підходи до вирішення деяких актуальних проблем міста – відповіді на ці питання в інтерв’ю з Олегом Тимосевичем.
- Ви очолили одну з найвпливовіших депутатських комісій міської ради, яка має великі можливості по захисту прав людини. Що конкретно ви плануєте зробити для того, аби комісія стала більш відкритою і люди почали звертатись до вас зі своїми проблемами?
- В першу чергу всю роботу комісії плануємо зробити відкритою. Публікації на сайті міської ради, запрошення ЗМІ на засідання - це покращить питання відкритості в роботі комісії. Можливо з часом створимо телефон довіри, на який би приймались повідомлення від громадян. В основній роботі будемо спиратись на активність громадських організацій, думаю, більшість людей будуть доносити свої потреби через них, так як вони виражають інтереси різних представників жителів міста. Думаємо над створенням механізму для простого громадянина, яких потребує допомоги. Якщо влада створила інформаційний вакуум, він щедро заповниться людьми, тому для покращення ситуації влада має були як найбільш відкритою в інформаційному просторі.
- В свій час ви самі звертались до мене, як до правозахисника з приводу порушень прав вашої доньки і якраз подібним питанням мала право зайнятись комісія з питань законності. Що плануєте зробити для попередження і профілактики порушень прав людини?
- Основна проблема в закритості та недоступності інформації. Будь-який орган, організація, підприємство, куди звертаються громадяни не надає повної, відкритої інформації про свою діяльність. В більшості випадків саме причина відсутності інформації спричиняє більшість незаконних дій з боку різних суб’єктів, внаслідок чого порушуються права громадян, особливо ця проблема стосується учасників АТО. Вважаю, що звернемо увагу на інформаційні куточки в будь-яких установах. Ці інформаційні куточки мають нести актуальну інформацію, яка пояснює права не тільки людям, а також обов’язки посадових осіб. Як тільки ми вийдемо на ситуацію, що людина, яка приходить за чимось, буде знати і розуміти, що їй мають надати і хто це має виконувати, то я думаю, буде з’являтись взаєморозуміння в будь-якій ситуації і посадові особи будуть більш відповідально виконувати свої обов’язки. Сам факт того, що любий чиновник знає, що вся інформація про його обов’язки відкрита, буде стимулювати його якісно виконувати свою роботу.
- Вперше до обов’язків комісії додалась робота з громадськими організаціями. В місті є дієві організації і такі, що активізуються перед виборами. Що нового ви запропонуєте для поліпшення діяльності громадських організацій?
Це новий напрямок в роботі комісії, тому будемо запрошувати працівників виконкому до співпраці в плані визначення спільного алгоритму дій для роботи з громадськими організаціями. Плануємо провести засідання комісії, на яке запросимо їхніх представників і заслухаємо питання, що стосуються потреб в їхній діяльності та їхнє бачення змін в нашій роботі. Рішення, що стосуються громадських організацій, будемо приймати разом з ними. Вся інформація буде публічною. Якщо робота комісії регламентується положенням про постійні комісії, то в роботі з громадськими організаціями – це цілий комплекс створення якогось документу. Вважаю, що громадські організації представляють найактивнішу частину суспільства, тому активізація таких організацій буде корисною.
- Європейський досвід говорить про те, що державні органи не можуть ефективно виконувати деякі завдання, тому вони делегуються громадським організаціям. В Україні приклад ефективної роботи – діяльність волонтерів, але не була ініціатива влади. Які завдання треба було би передати громадським організаціям в нашому місті?
- В першу чергу це питання аналізу, в чому дійсно міська влада є менш ефективною, ніж громадські організації. Треба врахувати, що можуть громадські організації і що, відповідно до законодавства влада може їм делегувати, або залучити до спільних дій. Якщо законодавство дозволяє і громадська організація може якісно виконувати завдання, в такому випадку необхідно делегувати повноваження.
- Створення своєрідного центру допомоги громадським організаціям, який би їх всіх об’єднав для вирішення багатьох питань необхідний, якщо так, що ви плануєте зробити для його відкриття?
- Час показує, що такий центр потрібний. В суспільстві є потреба в покращенні абсолютно всього: рівня життя, послуг, підвищення соціальних стандартів. Наскільки буде ефективний такий центр в покращенні цих питань - будемо аналізувати і вже на основі цього приймати рішення. В якому форматі, який центр, можливо влада надасть приміщення, можливо надасть мінімальне фінансування такого центру. Звичайно, що працювати в такому центрі повинні лише ті, хто займається громадською роботою тривалий час і має досвід. Той, хто працював на державній посаді, не зможе себе проявити в цьому центрі – в нього не буде необхідної ініціативи і розуміння вирішення проблем.
- «Самопоміч», яку ви представляєте, знаходиться в опозиції до міської влади, але опозиція так само є владою, а комісія одним з органів міської ради. Для ефективного захисту людей вам необхідно плідно співпрацювати зі всіма органами. Як будете це вирішувати?
- По даному питанню відповідь коротка: – вибори закінчились 25 жовтня 2015 року і з першого засідання сесії і депутатський корпус і міський голова мають займатись питаннями місцевого самоврядування і питання опозиції тут не стоїть. Загальними спільними зусиллями працюємо на благо громадян нашого міста. Наша підхід до вирішення питань розглядається з позиції - а як це рышення буде корисним для людей. Якщо добре, ми завжди голосуємо за будь-яке рішення, якщо суперечить законодавству, або обмежує права людини, ми звичайно голосувати за таке рішення не будемо.
- В 2015 р. міська рада виділяла кошти на допомогу військовослужбовцям, за які в т.ч. був придбаний ноутбук ціною в 8 тис.грн., хоча багато хто був проти такої покупки - не було необхідності. В той час проводилась акція – при покупці ноутбуку за такою ціною, магазином в подарунок надавався мобільний телефон, але про наявність акції не наголошувалось. Як ви будете реагувати на такі випадки і чи не виясните, кому дістався цей телефон?
- Ні я, як депутат, ні як голова комісії і комісія в цілому не є об’єктом дізнання. З моральної точки зору, з людської - це неправильно. Розбиратись цим не будемо, тому що на часі дуже багато питань, які стосуються теперішнього скликання. А на майбутнє, звичайно будемо залучати при розгляді питань на комісії і юристів і правоохоронні органи, саме для того, аби запобігти повторенню таких випадків.
- Яке буде реагування комісії на вибірковість роботи правоохоронних органів. Працівники міліції (тепер вже поліції) складають протоколи на громадян за розпиття пива в громадських місцях, а наприклад на непродовольчому ринку можна спостерігати, що біля торгового контейнера розпивають спиртні напої, це тягнеться вже давно, але ніякого реагування не має. Які ваші дії в таких випадках?
- Будь-яке реагування, що стосується вживання спиртних напоїв в громадських місцях - це звичайно позитивне реагування. Питання вибірковості – це негативна сторона даного питання. Можливо, в зв’язку з незрозумілою ситуацією з реформуванням міліції в поліцію, начальник ще може контролювати цей процес, можливо не хватає системності в роботі поліції. Будемо звертати увагу на факти вибірковості та вирішувати спільно з працівниками поліції, що робити, аби не допустити цього в подальшому.
- Від жителів міста часто лунають зауваження на рахунок фізичної форми працівників правоохоронних органів. Зрозуміло, що вони мають регулярно здавати фізичні нормативи, але як деяким це вдається, лишається загадкою. Ви можете якимось чином контролювати, як це відбувається? Скажімо увійти до складу комісії, яка приймає здачу цих нормативів і контролювати процес?
- На зустрічі з начальником місцевої поліції було обговорення питання контролю не тільки здачі заліків з фізичної підготовки, але і всього процесу при переатестації. Було запропоновано мене, як голову комісії міської ради включити до складу всіх комісій, які будуть створюватись. Отримав позитивну відповідь, впевнений, що це найкращим чином відобразиться на підборі кадрів при формуванні нової поліції. Також мова йшла про громадський контроль, аби представники громадськості також були присутні в цих комісіях.
Також, користуючись нагодою, хочу всіх вас привітати з Новим роком та Різдвом Христовим.
Нехай у Новому році здійсняться ваші мрії. Бажаю вам гарного здоров’я, любові та миру.
Григорій Гороть. м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі