Олег Березюк: «Ми здатні збудувати свою країну, але єдине, чого у нас немає, це досвіду управління державою»*

Публікації

Минулої середи Нововолинськ та Володимир-Волинський відвідав народний депутат, голова фракції «Самопоміч» у Верховній раді Олег Березюк. Умісті гірників він зустрівся з медиками центральної міської лікарні, з якими обговорив особливості проведення медичної реформи в Україні, її завдання, виклики та що потрібно робити, щоб виграли і пацієнти, і лікарі. Нардеп також висловив власну думку щодо страхової медицини, введення воєнного стану та майбутніх президентських виборів. За словами Олега Березюка, ситуацію, що нині склалася в Україні, можна охарактеризувати так: «Збідніння людей, корумпована влада, яка використовує силовий апарат для боротьби з тими, хто бореться з корупцією, і як наслідок – реванш проросійських та російських сил всередині нашої країни».
«Головне гасло медичної реформи - гроші йдуть за пацієнтом»
Розповідаючи про складнощі й підводні камені медреформи, пан Березюк наголосив, що хоч він і представляє в парламенті опозиційну до нинішньої влади силу, але водночас є експертом з медичних питань та підтримує реформу, вважаючи її доцільною і єдиним правильним кроком на шляху до якісних лікарських послуг в Україні.
-Сьогодні держава виділяє на безоплатні медичні послуги приблизно 800 гривень на рік. До реформи ці кошти потрапляли на рахунки обласних управлінь охорони здоров’я, які «розмазували» їх по території області, використовуючи до 70% на зарплату. Тепер же розроблено реальний простий механізм, коли гроші держави йтимуть за пацієнтом, і до якого лікаря матиме довіру хворий, до того й будуть спрямовані, - підкреслив нардеп. – Самі медустанови мають стати якісними господарюючими суб’єктами. Для цього головні лікарі найперше повинні стати менеджерами закладів, які очолюють. Хороший управлінець триматиме лікарів, особливо молодих, а лікарі довірятимуть хорошому управлінцю. Сьогодні пацієнту однаково, де отримувати послугу, важлива якість, - зазначив голова фракції «Самопоміч».
«Знищення станцій переливання крові – це війна проти України»
Як людині, яка за фахом є лікарем, Олегу Березюку особливо близькі проблеми української медицини. Саме тому перша зустріч 12 грудня у Володимирі-Волинському відбулася з працівниками станції переливання крові. Як відомо, цей потужний медичний заклад переживає скрутні часи. Фактично блоковане виробництво. Станція позбавлена права на вироблення альбуміну, який сьогодні відсутній в переліку медичних препаратів, дозволених до використання МОЗ. Наслідком недавніх перевірок стало блокування вироблення цього препарату. На станції відсутній головний лікар. Його обов’язки тимчасово виконує Ярослав Бенч. Стоїть питання про реорганізацію закладу в комунальне некомерційне підприємство. Вислухавши емоційні виступи працівників закладу, Олег Березюк сказав: «Знищення станцій переливання крові – це війна проти України». Нині, коли країна перебуває у стані війни, коли агресія в будь-яку хвилину може поширитися, обезкровлення держави є неприпустимим злочином. Однак, як відмітив політик, це є гіркий наслідок дикого капіталізму, який панує в державі, комерційних інтересів, інфантильного ринку.
Під час гарячої дискусії працівники закладу емоційно виливали наболіле. Очільник фракції «Самопоміч» закликав колектив закладу боротися за свої права, не здаватися. Зі свого боку пообіцяв підтримку і запросив представників станції приїхати до Києва і там, за участі спеціалістів галузі, проговорити ситуацію, що виникла на підприємстві.
«Самопоміч» іде на вибори, щоб продемонструвати Україні нову форму управління державою
Щодо рішення лідера «Самопомочі» Андрія Садового іти на президентські вибори, то Олег Березюк пояснив це так:
-Андрій Садовий прийняв рішення іти на президентські вибори, і «Самопоміч» його в цьому підтримала, щоб показати іншу форму управління державою. Чим відрізняється Андрій Садовий від інших? Андрій Садовий і «Самопоміч» - це єдина політична сила, яка не має жодного стосунку до олігархічного управління в державі.І це треба розуміти. Більше того, Садовий прийняв своє рішення не просто так. Перед тим він багато часу провів у розмовах з різними політичними партнерами. І остаточно це рішення напевно було прийнято тоді, коли молода, амбітна, професійна політична сила «Демократичний альянс» виявила бажання і згоду об’єднатися з «Самопоміччю» заради перемоги нових якісних сил на президентських, а потім парламентських виборах. Зараз «Самопоміч» і Садовий ведуть декілька перемовин з подібними молодими, підкреслю, амбітними, незалежними від олігархату сьогодні і в минулому, силами для того, щоб сформувати блок, який би був якісною противагою тим людям, які двадцять років при владі, але насправді представляють олігархічну економіку, яка тільки руйнує українську державність.
«Ми живемо на межі двох цивілізацій»
Ці слова стали лейтмотивом лекції Олега Березюка для студентів Володимир-Волинського педагогічного коледжу. Темою лекції стало нейролінгвістичне програмування як засіб фальшування історичних, культурних та моральних цінностей за допомогою слова. Лектор посвятив слухачів у таємницю шедеврів української класики, які в угоду більшовицькій ідеології були перекроєні радянськими письменниками. Як приклад лінгвістичного шахрайства Олег Романович навів твір «Лис Микита» Івана Франка, в якому в алегоричній формі підіймалося питання відносин держави і людини. Твір був перероблений такий чином, щоб у свідомість людей закласти рабську психологію. Хвилюючі роздуми викликала і спотворена радянською ідеологією біографія Тараса Шевченка, художника Іллі Рєпіна. Лектор закликав молодь пізнавати історичні та літературні першоджерела свого народу і нести здобуті знання людям.
Затим депутат і юні слухачі обговорили такі актуальні питання, як фінансування педагогічних коледжів, існування сумнівних педагогічних закладів і відповідно фальшивих дипломів. На думку нардепа, всі сумнівні заклади мають бути ліквідованими.
Валентина Савчук, Антоніна Булавіна, м.Нововолинськ - м.Володимир-Волинський.

Розділ новин: 

Коментарі