Посміхається у відповідь на запитання, чи не було йому страшно в пологовому залі, щасливий молодий татусь Юрій Панасюк із Володимира-Волинського. Чоловік морально підтримував дружину під час пологів і тепер дуже радий, що має спадкоємця. У сім’ї Панасюків новонароджений син – уже друга дитина, що з’явилася на світ у пологовому відділенні, яким керує досвідчений лікар Тетяна Васильчук.
-Я згідний з тим, що в Нововолинській міській лікарні, завдяки допомозі та сприянню нині покійного губернатора Бориса Клімчука, є трохи більше сучасного обладнання, якого поки що немає в нас. А ви бачили наші приймальне, пологове чи реанімаційне відділення? Пропоную подивитися й особисто пересвідчитися, що вони мають не гірший вигляд, ніж, наприклад, у Нововолинську, а деякі навіть кращий. Зокрема приймальне відділення. Ми нещодавно зробили там сучасний ремонт. Можете оглянути також і неврологію, яку зараз ремонтуємо.
Свого колегу підтримала і присутня при розмові головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги ТМО Катерина Чубок, яка й стала моїм екскурсоводом. Найперше ми відвідали реанімацію, де Катерина Василівна провела мене по палатах, продемонструвала сучасну реанімаційну апаратуру, до якої підключені пацієнти, а також показала комфортну їдальню з телевізором, функціональні ліжка в палатах, виготовлені з урахуванням усіх потреб хворих. Вони значно спрощують застосування апаратури моніторингу та життєзабезпечення. Наступним об’єктом огляду стало осучаснене пологове відділення, яке виблискувало новою керамічною плиткою. За словами Катерини Василівни, з 2011 року воно має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Завідувач відділення Тетяна Васильчук розповіла, що тут створені всі умови для комфорту жінок та їхніх малят.
-У нас є три індивідуальні пологові зали, чотири палати для сумісного перебування матері та дитини, а також палата-люкс з окремим санвузлом. Правда, за цю палату жінка сплачує благодійний внесок у розмірі 300 гривень. Із пологового залу маму з немовлям, покладеним їй на груди, перевозять у палату, і вона вже не розлучається зі своєю дитиною, доки їх не випишуть додому. Для психологічної підтримки породіллі кілька років тому у відділенні запроваджено партнерські пологи: у вирішальну мить поруч із нею присутній хтось із членів її родини. Родичі можуть також надавати жінці допомогу і в догляді за новонародженою дитиною відразу після пологів. Для покращення якості перинатальних послуг майбутнім мамам надається психологічна допомога у плануванні вагітності, здійснюється підготовка пар до пологів та батьківства. Для вагітних запроваджена аквааеробіка, яка покращує фізичне й психологічне самопочуття жінок, укріплює м’язи та сприяє правильному положенню плоду і швидкому відновленню породіллі після пологів, - розповідає Тетяна Борисівна.
В одній із палат ми застали майбутню маму, яка назвалася Оленою Белінською. Жінка розповіла, що народжуватиме уже вдруге, що їй дуже подобаються тут умови і чуйний, турботливий та уважний персонал відділення. Ще в одній палаті, міцно притискаючи до себе новонародженого синочка, відпочивала після пологів жінка, яка відрекомендувалася Оксаною Панасюк. Поруч біля ліжка дружини був чоловік Юрій. Він підтримував її, допомагаючи з’явитися на світ малюку, в пологовому залі. В Оксани це вже також другі пологи.
-Усе відбулося так швидко, що я навіть не встиг злякатися, - посміхається Юрій у відповідь на запитання, чи не було страшно, коли дружина народжувала.
Попрощавшись із щасливою родиною Панасюків і побажавши здоров’я батькам та малюкові, ми проходимо в палату інтенсивної терапії. Нас зустрічає лікар-реаніматолог Тарас Касянюк, який працює тут уже 12-й рік. Медики демонструють реанімаційний столик для новонароджених з багатьма різноманітними приладами.
-За допомогою цього обладнання ми вимірюємо дітям пульс, тиск, насиченість крові киснем, слідкуємо за диханням і температурою тіла, вагою тощо. Для недоношених дітей є спеціальний кувез (інкубатор), де підтримується постійна температура і вологість повітря (близько 60%), щоб у дитини не висихали слизові оболонки. За допомогою численних трубок і проводів малюк приєднаний до моніторів та інших апаратів, що контролюють його пульс, температуру, дихання та інші важливі функції. Якщо показники, які реєструються цими приладами, небезпечно відхиляються від норми, лунає сигнал тривоги. Дитя знаходиться в кувезі доти, поки не зможе самостійно підтримувати температуру тіла і обходитися без додаткової подачі кисню, - пояснює завідувач відділення. – А в ординаторській стоять комп’ютери, підключені до Інтернету, і ми маємо можливість дивитися різноманітні профільні відеоконференції та спілкуватися з колегами. Підтримуємо зв’язок і з багатьма медичними закладами та інститутами. Тож при потребі завжди можемо обмінятися думками чи отримати потрібну консультацію спеціаліста, - розповідає Тетяна Борисівна, завершуючи знайомство з пологовим відділенням.
Ксеня Лучко, м.Володимир-Волинський
Коментарі