«Оксана Іванівна – виняткова людина, яка дбає не про матеріальне, а прагне подарувати свої уміння дітям»

Так колеги кажуть про молодого педагога Березовичівської ЗОШ Оксану Шпигу.
Березовичівська школа завжди славилась талановитими творчими вчителями. Тут працювали педагоги, які вражали глибокою ерудицією і золотими руками. Але такого молодого педагога, як Оксана Шпига, в історії школи ще, здається, не було. Це не тільки закохана у свою професію людина, а і справжня майстриня, творчий діапазон якої досить широкий: від саморобних ялинкових прикрас до розкішних маскарадних суконь.
Оксана Іванівна народилася у Володимирі-Волинському в 1989 році. Закінчивши 9 класів міської школи №3, вступила на відділення трудового навчання та інформатики Володимир-Волинського педагогічного коледжу. Отримавши диплом педагога, влаштувалася в Березовичівську ЗОШ, у якій трудиться вже 10 років, одночасно заочно навчалась у Переяслав-Хмельницькому університеті. Улюблениця колег-педагогів та учнів, Оксана Іванівна завоювала авторитет не тільки своєю майстерністю чудового дизайнера, а й невтомністю, енергією та натхненням. Як виявилось під час розмови, любов до творчості в Оксани Шпиги спадкова.
-Гарно шила моя бабуся. А дідусь – Михайло Семенович Головатюк – був майстер на всі руки, - розповідає пані Оксана. – Під час війни він виготовив композицію «Розп’яття Христа» у звичайній пляшці. Уявляєте, яка це тонка робота? Йому навіть робили замовлення з інших конфесій. Я змалку любила щось творити. Дуже вдячна батькам – Марії Михайлівні (уже покійній) та Івану Андрійовичу. Вони мене підтримували, ніколи не сварили, коли по всій кімнаті були розкидані шматочки тканини, папір тощо. Батьки вважали, що покаранням можуть відбити інтерес до творчості.
У творчому арсеналі молодої вчительки аксесуари, святкова атрибутика, мотанки, Особливе натхнення приходить під Новий рік, адже це свято асоціюється з казкою. І тут вчитель володіє багатою фантазією, заряджаючи і своїх вихованців.
-У творчості мене передусім цікавить результат, - продовжує Оксана Іванівна. – Звичайно, за допомогою Інтернету я знаходжу макет для майбутнього виробу, але в уяві вже маю своє бачення, свій варіант. Усе, що вмію, намагаюся передати учням. Для мене велика радість – бачити, як захоплено творять мої вихованці, як вони радіють досягненням.
А досягнення таки значні. Вироби, які учні школи виготовляють під керівництвом Оксани Шпиги, відомі за межами області. Навіть в Італії, де проживає близька подруга. Вона замовляє Оксані Іванівні вироби і показує італійцям вміння української майстрині. Минулого 2017 року творчі доробки учнів зайняли призове місце на Всеукраїнському конкурсі «Новорічний подарунок». Перші місця березовичівські школярі посідають і в районних конкурсах. Різдвяна шопка, виготовлена минулої зими, заслужила честь презентувати школу в області. Вже традиційними стали оригінальні саморобні подарунки, які діти виготовляють мамам та бабусям на 8 Березня. Напередодні Великодня працює майстер-клас із розпису писанок. Учитель спонукає дітей до заготівлі матеріалів для майбутніх виробів. Коли їздили в Карпати, назбирали багато камінців, які стали оздобою.
Незабутнє враження на педагогічний та учнівський колективи справив дизайн школи до 50-річного ювілею. І до цього доклала рук Оксана Іванівна та її учні. Це і вишуканий осінній букет при вході, який символізував пору «розумного, доброго, вічного», і осінній вернісаж на реєстраційному столі, і розмальовані петриківським розписом хатинки в кабінетах молодших класів. У літню пору, коли на території школи діяв табір відпочинку «Лісовичок», завдяки Оксані Іванівні та її учням в небі «пурхали» ластівки та хмаринки, у сплетінні лісових квітів красувався план роботи табору, оригінальним дизайном відзначалися і хатинки, в яких мешкали відвідувачі табору. А коли учні брали участь у туристично-відпочинковому злеті обдарованої учнівської молоді «Юність», Оксана Іванівна з природного матеріалу зшила неперевершену сукню для конкурсу. Ця сукня була відзначена як найкраща.
-Головним в діяльності Оксани Іванівни є те, що вона не переслідує матеріальної мети, - каже директор Березовичівської ЗОШ Тетяна Пилипюк. – Її мета – це духовність і творчість, яку вона всіма силами прагне передати учням. Оксана Іванівна – дуже щира і відкрита людина, яка завжди готова прийти на допомогу, ніколи не відмовить. А ще їй властива величезна трудова віддача! Маючи всього дві години гурткової роботи, Оксана Іванівна безкоштовно працює з дітьми до 18 години, а то й довше. І ніякої мови про грошову винагороду! А діти залюбки залишаються творити. Таке рідко побачиш у школах. Це виняткова молода людина, яка дбає не про матеріальне, а прагне подарувати своє уміння учням, хоче. щоб вони глибоко цінували красу, національні надбання народу.
Ідучи назустріч вчительці-майстрині, керівництво школи, виходячи з умов, виділило Оксані Шпизі окрему кімнату, де зберігаються найкращі доробки учнів талановитого педагога. Насмілилась запитати пані Оксану, чи не мріє вона про власну творчу виставку. У відповідь почула:
-Я про це не думаю. Для мене головне – щоб усе, що я вмію, перейняли учні, підтримати їхній вогник до творчості.
-На все потрібен час. Але я гадаю, що підготовка до персональної виставки забере у Оксани Іванівни дорогоцінний час, який вона присвячує своїм вихованцям і під час якого народжуються диво-вироби, - додала директор школи.
Отож нехай час допомагає вчителеві і учням, нехай щастить у їхніх творчих планах.
Антоніна Булавіна, с. Березовичі, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі