Оксана Цегловська вправно володіє і традиційним національним, і сучасним японським мистецтвом

Мене завжди приємно вражають люди із села, адже за своєю простотою і, здавалося б, приземленістю, вони ніби приховують величезний творчий потенціал.
Тридцятичотирирічна Оксана Цегловська народилася і виросла на Ратнівщині. Зараз проживає в селі Сусваль нашого району. Вона – турботлива дружина і любляча мама трьох чарівних доньок. Ця приємна комунікабельна жінка володіє неабиякими здібностями до створення виробів прикладного мистецтва. А ще вона любить співати, віднедавна є учасницею церковного хору місцевого храму.
-Я співаю з двох років, - розповідає пані Оксана. – Навчаючись у школі, брала участь у художній самодіяльності, перемагала у різноманітних вокальних конкурсах. Співала вдома, співала, працюючи на грядках, пасучи корів.
Але життя склалося так, що талановита дівчина не змогла продовжити навчатися співу. Батькам багатодітної сім’ї було непросто забезпечити необхідним усіх своїх дітей і видати їм путівку в життя. Тому Оксана після закінчення школи влаштувалася працювати на виробництво. Лише згодом зуміла стати студенткою Луцького ВПУ №6, отримати диплом та професію адміністратора. Але працювати за спеціальністю не довелося. Дівчина вийшла заміж і разом з чоловіком переїхала на Володимирщину. Подружжя власними силами обробляє понад 70 соток землі, мають у господарстві корову, свиней, птицю. Звичайно, вільного часу обмаль. Але талановиті люди талановиті в усьому. Окрім живності та городу, опіки та уваги Оксани потребують і чоловік, і діти – п’ятикласниця-розумниця Ангеліна, восьмирічна Ліза та на три роки молодша Уляна. Мама своїм маленьким модницям сама створює справжні ексклюзивні шедеври одягу. Вміло оперуючи гачком і спицями, вона плете дівчаткам сукенки, спіднички, сарафанчики, рукавички, шарфики та шапки і навіть пальта. Доповнює модний ансамбль вбрання доньок грайливими та романтичними аксесуарами – поясами, сумками, теж створеними власними руками. Але це не єдине захоплення Оксани Цегловської. Жінка змалку вишиває хрестиком і гладдю, хоча таке заняття зараз вона вважає банальним. Тому у її творчій майстерні особливе місце займають вироби, створені технікою модульного орігамі, та квіти з атласних стрічок – японське мистецтво казанши.
-Творчі здібності та нахил до рукоділля я успадкувала від мами, - ділиться сокровенним пані Оксана. – Вона й по сьогодні створює унікальні вироби – скриньки, кошички – зі старих газет. Я самотужки опановую техніку сучасного мистецтва орігамі, казанши. Допомагають у цьому інструкції, які черпаю зі спеціальних книг. Уже понад два роки створюю з атласних стрічок брошки, заколки, браслети, панно. Оздоблюю квітами одяг, сумочки. Минулого року перед святом Перемоги великий попит мали червоні маки, тому вдалося навіть заробити на тому, що приносить мені задоволення (сміється), адже я це не називаю роботою. Це для мене відпочинок та самореалізація.
У жінки багато планів на майбутнє. У її творчій скрині лежить безліч заготовок для панно, донька вже замовила собі якусь чудернацьку дрібничку. А ще майстриня поставила за мету вивчити технологію вишивки атласними стрічками. Більше присвятити себе такому прекрасному захопленню вона може довгими зимовими вечорами. Хтозна, можливо, ми колись будемо свідками виникнення нового бренду «Оксана Цегловська».
Марія Нагурнік, с. Сусваль, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі