Оксана Білик: справжнє «Відлуння Всесвіту» відображається у роботах талановитої майстрині

У суботу 1-го квітня у фойє культурно-мистецького центру Володимира-Волинського відкрито персональну ювілейну виставку місцевої майстрині Оксани Білик під назвою «Відлуння Всесвіту».
За словами пані Оксани, свою виставку вона назвала так, тому що кожен елемент, зображений на писанці, прийшов до нас від інших поколінь, із Всесвіту. Оксана Білик працює викладачем образотворчого мистецтва у ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім.А.Ю.Кримського», керує студентською творчою майстернею «Писанки княжого граду», куди можуть завітати за натхненням та новими знаннями і вміннями усі бажаючі. «У моїй сім’ї писанкарством ніхто не займався. Просто одного дня до мене завітала подруга з книжечкою про розпис писанок. Нас тоді це зацікавило, і ми вирішили спробувати. Я знайшла вдома рейсфедер – інструмент, який використовують у кресленні, прикріпила його до палички – то був мій перший писачок». Писанкарством знана майстриня почала займатися 1997 року; з 2002-го пише писанки на перепелиних яйцях; з 2007-го – на страусиних. У 2015 році отримала звання «Народний майстер». З 1998-го Оксана Білик бере участь в обласних конкурсах писанкарства. У 1998 році майстриня нагороджена дипломом ім.Модеста Левицького за популяризацію писанкарства у краї. У 1999-2004 роках нагороджена дипломами ІІ ступеня, 2005, 2007, 2012рр. – дипломами І ступеня на обласних конкурсах писанкарства. У 2003 році на міськрайонному конкурсі «Писанка – домівка сонячного сяйва» відзначена дипломом ІІ ступеня. Учасник всеукраїнських фестивалів писанок у 2015-2017 роках у Києві, у 2016 році IV всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» у Вінниці, ІІ всеукраїнського фестивалю світлої пам’яті Т.Городецького у Червонограді. «На даний час я малюю на курячих яйцях хімічними барвниками. Колись розписувала і перепелині, і страусині, і гусячі. Цього року спробувала розписувати яйця цесарки – вони менші, ніж курячі, трішки відрізняються формою, і малюнок на них виходить матовим. Також нещодавно спробувала писати писанки у новій техніці – писанки-трав’янки. Вони розписуються з допомогою оцту, який виїдає фон, роблячи його світлим. Дуже часто поєдную традиційний розпис писанок із дряпанками. У майбутньому планую навчитися розписувати яйця природними барвниками, але для ця потрібно багато часу, а його, на жаль, завжди не вистачає».
На відкриття виставки «Відлуння Всесвіту» завітало чимало колег майстрині, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму Любов Нестерук, директор Володимир-Волинської дитячої художньої школи Адам Михалик. До речі, Оксана Білик є випускницею першого випуску в історії Володимир-Волинської дитячої художньої школи. Варто зазначити, що на виставці є роботи не лише пані Оксани, а й її доньки, а також роботи колишніх студенток Анни Шух, Анни Макарчук та Інни Шмідт. Усі вироби та оформлення із соломки, що на виставці, виготовила колишня учениця пані Оксани Людмила Данилюк. У подарунок від працівників культурно-мистецького центру для авторки виставки та присутніх прозвучали пісні у виконанні колективу «Молодички».
Сьомого квітня відбудеться виставка Оксани Білик та Лесі Мартинюк у Дубенецькому замку (м.Дубно).
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі