Охоронці режиму, або Чому прокурор і головний міліціонер досі на посадах?

Правоохоронна система з такими складовими, як міліція та прокуратура, протягом останніх років яскраво демонструє занепад і пристосуванство. Лише одиниці прокурорів і міліціонерів здатні якісно служити власному народу, решта – це охоронці режиму. Будь-якого. Спочатку – Кучми, згодом – Януковича, а тепер – Порошенка. Думаєте, колишні беркутівці та гвинтики системи Януковича забули свої образи?
Нелюстровані прокурори та міліціонери – це армія, яка чекає слушної нагоди, аби взяти реванш у власного народу. Фактично з народом, з простими людьми вони ніколи і не переставали вести «бойові дії», варто лише згадати, зі скількох людей були «вибиті» зізнання, сфальсифіковані справи. Візьмемо, для прикладу, наш район та місто.
Прокурор Юрій Луцик як очолював Володимир-Волинську міжрайонну прокуратуру, так її й очолює, попри те, що був яскравим слугою режиму Януковича. Саме він давав вказівку відкривати кримінальні справи проти активістів Євромайдану, зокрема проти голови та заступника Володимир-Волинської районної ради. Мені, до прикладу, інкримінували захоплення влади, і якби Майдан не переміг, я б міг отримати 5 років тюрми.
Очухавшись від переляку, перебуваючи то на лікарняних, то у відпустках, прокурор знову взявся за старе. Тепер, як приклад, відкрите провадження проти новостворених фермерських господарств, з якими за ініціативи прокуратури хочуть розірвати договори оренди і повернути землю у власність держави. 95% землі, яку взялися обробляти фермерські господарства, це були облоги, що заростали чагарниками. Крім того, за рік часу від їхньої діяльності у бюджет району надійшло близько півмільйона гривень орендної плати.
Не зрозуміло, з яких причин Володимир-Волинська прокуратура ініціювала у суді розірвання договорів оренди з новоствореними фермерськими господарствами. Для чого це робити? Щоб земля і надалі перебувала без господаря та заростала чагарниками? Як в умовах прокурорського переслідування мають працювати новостворені фермерські господарства, якщо невідомо, чи буде ця земля в них в оренді, чи ні?
Втім, Володимир-Волинський міський суд ретельно вивчив ситуацію і виніс рішення на користь фермерських господарств, не знайшовши у їхній роботі протизаконних дій. Таке ж рішення, на користь фермерів, прийняв і Апеляційний суд Волинської області, але прокурорів це не заспокоїло, і вони подали касаційну скаргу. Тож фермери й надалі перебувають у підвішеному стані, не знаючи, працювати їм чи все покинути. Хто з фермерів буде ефективно вкладати гроші в розвиток господарства, якісно обробляти землю, якщо вже протягом року справи і надалі висять у судах?
Ще однією каральною структурою є міліція. Усі пам’ятають, що громада міста була проти призначення Віталія Здомищука на посаду начальника Володимир-Волинської міліції, адже за часів Революції гідності він перешкоджав поїздкам активістів на Майдан. Чи ця людина, прийшовши на посаду, буде відстоювати ті ідеї, які декларувалися на Майдані: боротися з корупцією, викорінювати тих працівників, які не мають морального права служити у правоохоронних органах? Чи просто закриватиме очі на корупційні схеми, що діють у прикордонні?
Для прикладу, візьмемо контрабанду. З вуст міліції постійно звучить, що вони не в змозі боротися з контрабандою, але при цьому всі знають, де продаються цигарки, де з контрабандними товарами розвантажують автомобілі з Польщі. Невже наші правоохоронні органи не можуть самостійно з цим боротися, а потрібно, щоб приїжджали їхні колеги з Луцька чи Києва? Виникає запитання: навіщо нам місцева безпорадна міліція?
На жаль, моральна сторона деяких працівників міліції ілюструє їх як людей із низькими людськими якостями, а їхні вчинки змушують серйозно задуматися про їхню психологічну адекватність. Дільничний наніс тілесні ушкодження жителю села Тростянка, міліціонери в одному з розважальних закладів міста побили учасника АТО, ще один дільничний просто у вічі відомому фермеру, правозахиснику та громадському активісту Дмитру Себію сказав, що Україна йому до с…ки. (!!!) І це факти, про які відомо! Хтось чув про те, як просувається розслідування цих резонансних справ?
Допоки при владі будуть старі кадри, розраховувати на об’єктивне розслідування резонансних справ не варто. Суспільство це розуміє, і тому не довіряє правоохоронній системі, з якою, на жаль, змушене співіснувати. Кадри старої системи чекають реваншу, проте лише свідома громадська позиція та підтримка один одного є тією силою, об яку розіб’ються їхні намагання придушити та залякати свідомих громадян.
Павло Карпюк,заступник голови Володимир-Волинської районної ради

Розділ новин: 

Коментарі