Охорона культурної спадщини в місті та перспекти розвитку заповідника у 2018 році

Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир» створено 17 листопада 2001 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України. Серед завдань адміністрації заповідника – охорона об’єктів історико-культурної спадщини та проведення науково-дослідницької, культурно-освітньої, інформаційної роботи, популяризації значущості культурної спадщини. Щороку проводяться конференції, круглі столи, публікуються матеріали в наукових збірниках, пресі, готуються матеріали для фотовиставок, друкується різноманітна сувенірна продукція.
До складу заповідника «Стародавній Володимир» відносяться такі пам’ятки національного значення, як городище (земляні вали), комплекс Успенського собору, костел Іоакима і Анни, собор Різдва Христового, Василівська і Миколаївська церкви. А також є пам’ятки місцевого значення: Домініканський монастир, адміністративний будинок на вул.Устилузькій, 19, каплиця св.Володимира, колгоспний ринок (міський ринок), кінотеатр, районна бібліотека, гімназія, пожежна частина, будинок єврейської громади (автоклас ВПУ), повітовий сеймик, що тепер є палацом урочистих подій, історичний музей, мури монастиря капуцинів, оборонні вали міста, келії Христорождественського монастиря та ще декілька будинків на вул. Ковельській.
Окрім охорони, працівники заповідника займаються просвітницькою діяльністю. Зокрема за минулий рік для Університету ІІІ віку було проведено низку лекцій про історію нашого міста. Також наукові співробітники провели багато екскурсій для жителів і гостей міста, зібрали безліч спогадів старожилів про історію Володимира та видали відповідний збірник матеріалів.
У листопаді минулого року історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир» взяв участь у конкурсі «Малі міста – великі враження». Підготовлену проектну заявку фестивалю «Данилове весілля» спільно з відділом проектної діяльності міськради презентували у Міністерстві культури директор Володимир Пикалюк і керівник відділу Любов Саць.
13 лютого 2018 року співробітники заповідника провели Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію, приурочену до 120-річчя від дня народження видатного земляка, краєзнавця та історика Олександра Цинкаловського, в якій взяли участь багато провідних дослідників історії з різних куточків України. Була перевидана книга О. Цинкаловського «Княжий город Володимир».
Як розповіли працівники заповідника, до Дня міста має вийти нова збірка спогадів старожилів «Володимир, яким ми його пам’ятаємо. Людські долі». Це будуть п’яті ювілейні спогади. Також цьогоріч планують запустити ще один проект - «Клуб юного історика». Розрахований він на дітей шкільного віку і теж буде поділений на кілька етапів. У заповіднику «Стародавній Володимир» продовжують збір матеріалів на Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Хроніки Ладомерії». Це вже буде третя конференція, яка організована саме заповідником за сприяння управління культури Волинської ОДА.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі